NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Książka to zawsze doskonały pomysł

Książka to zawsze doskonały pomysł

21.12.2013, godz. 02:00
Książka to zawsze doskonały pomysł, Greenpoint
foto:

Wciągu ostatnich dni wzmożony ruch panuje w greenpoinckich księgarniach. Książka pod choinkę to od dziesięcioleci sprawdzony prezent dla osoby w każdym wieku, a dodatkowo przed świętami na rynku ukazało się wiele nowości wydawniczych. Jest więc w czym wybierać.

- Duży ruch jest mniej więcej od tygodnia, ale prawdziwego oblężenia spodziewamy się oczywiście w ten przedświąteczny weekend - powiedziała nam Magda Andrzejewska z księgarni Polonia przy 882 Manhattan Ave. - Mamy książki dla każdego, a wybór świątecznego prezentu zależy od indywidualnych gustów. W tej chwili bestsellerem jest najnowsza książka pt. "Inferno" Dana Browna, autora słynnego "Kodu Leonarda da Vinci". Dobrze sprzedają się kryminały autorów skandynawskich, innych europejskich, a także amerykańskich. Świetnym prezentem na święta dla pań jest natomiast książka "Perfekcyjna Pani Domu" Małgorzaty Rozenek. Podobnie jak ciesząca się dużym wzięciem trylogia dla kobiet Anny Ficner-Ogonowskiej: "Krok do szczęścia", "Alibi na szczęście", "Zgoda na szczęście".

Tradycyjnie przed świętami popularnością cieszą się także książki kucharskie, chociażby "Smaczna Polska. Regionalny przewodnik kulinarny" autorstwa znanej polskiej restauratorki Magdy Gessler.

- Książki kucharskie sprzedają się dobrze również po angielsku, gdyż Polacy kupują je bardzo chętnie jako prezent dla Amerykanów - wyjaśnia pani Magda.

Zdaje się, że wielu rodaków, a zwłaszcza wiele pań, myśli już o poświątecznym odchudzaniu i wypełnieniu noworocznych postanowień. Tym można tłumaczyć popularność książki autorstwa znanej trenerki fitness Ewy Chodakowskiej o wszystko mówiącym tytule "Rok z Ewą Chodakowską. Twój dziennik fitness".

Wśród wielu dostępnych w księgarni pozycji nie brakuje również książek dla tych, którzy ze świątecznych prezentów cieszą się chyba najbardziej, czyli dla dzieci! Tutaj największym wzięciem cieszą się zarówno zbiory polskich bajek i legend, jak i tradycyjne baśnie znanych i sprawdzonych autorów, takich jak bracia Grimm czy Hans Christian Andersen.

Również czytelnicy lubujący się w życiorysach znanych ludzi znajdą pod choinką coś dla siebie. W ostatnim czasie ukazały się chociażby biografie Małgorzaty Tusk, Janusza Gajosa, Marii Czubaszek czy też Krzysztofa Materny.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: