NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Książę Harry w Nowym Jorku

Książę Harry w Nowym Jorku

16.05.2013, godz. 00:00
Książę Harry
foto:

Książę w Nowym Jorku podbija nie tylko serca mieszkańców, ale i piłki drawnianą pałką. Jak podaje NY1, podczas swojej krótkiej wizyty w metropolii książę Harry (28 l.) znalazł czas, by zajrzeć na Harlem i pokazać, że potrafi grać w baseball.

Trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu świetnie sobie radził z odbijaniem piłki, czym zaimponował niejednemu. Spotkanie z młodymi amatorami baseballa odbyło się w ramach promowania Royal Foundation. To charytatywne przedsięwzięcie, któremu Harry patronuje razem ze swoim bratem Williamem i jego żoną księżną Katherine. Fundacja pomaga młodym ludziom z trudnych środowisk w uprawianiu sportu.

W Nowym Jorku książę Harry wsparł również kampanię promującą Wielką Brytanię. Po mieście poruszał się charakterystycznym londyńskim autobusem, a towarzyszył mu premier David Cameron.

Od czwartku książę Harry będzie przebywał w Waszyngtonie, gdzie weźmie udział m.in. w uroczystej kolacji. Książę odwiedzi również Colorado Springs, gdzie odbędą się Warrior Games - zawody sportowe dla ranionych podczas służby żołnierzy.

Ostatnia wizyta Harrego miała mniej oficjalny charakter. W sierpniu 2012 roku świat obiegły zdjęcia nagiego księcia w towarzystwie rozebranej kobiety wykonane

podczas jego pobytu w Las Vegas.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: