NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ksiądz Witold Mroziewski biskupem pomocniczym na Brooklynie

Ksiądz Witold Mroziewski biskupem pomocniczym na Brooklynie

21.05.2015, godz. 00:00
Ksiądz Witold Mroziewski
foto:

Polonia zachwycona z wyboru księdza Witolda Mroziewskiego na biskupa pomocniczego Brooklynu. Dzieci go uwielbiają!
Wspaniały, ludzki wyrozumiały ksiądz – tak o ks. Witoldzie Mroziewskim, który został przez papieża Franciszka mianowany biskupem pomocniczym diecezji Brooklyn, wypowiada się Polonia.

Gdy rozmawiamy z Polonusami, nikt nie wypowiada się o ledwie 49-letnim biskupie inaczej niż w superlatywach. Szczególnie ci, którzy mieli możliwość współpracy z księdzem Mroziewskim. - Bardzo ciepły i troskliwy podczas wizyt u chorych parafian i nadzwyczaj współczujący w domach pogrzebowych – zachwyca się znana działaczka społeczna i harcerka Maria Bielski. - Doceniał zawsze pomoc parafian związaną z kościołem, ogrodem, utrzymaniem plebanii. Nadzwyczaj gościnny dla księży misjonarzy i przyjezdnych z Polski. Na plebanii wiecznie ktoś gościł – wylicza.
Ksiądz od dawna otaczał opieką polonijne dzieci i młodzież. - Bardzo blisko współpracował z kierownictwem Polskiej Szkoły Dokształcającej działającej przy parafii. Był obecny na wszystkich imprezach i akademiach. Co roku przyjeżdżał odwiedzać zuchy na kolonii w Amerykańskiej Częstochowie w Pensylwanii. Dobroduszny z niego człowiek – dodaje harcerka i pokazuje zdjęcie księdza z dziećmi. - Pozwolił sobie ubrać indiańskie pióra na głowę i tak pozował do pamiątkowych zdjęć. Dzieci go wręcz uwielbiały. Jak przyjechał na kolonię, rzucały się mu na szyję. Zawsze przywoził dzieciom cukierki i czekoladki - dodaje działaczka. Nowi mianowani przez papieża Franciszka biskupi diecezji Brooklyńskiej James Massa i Witold Mroziewski przyjmą oficjalnie tę godność podczas mszy świętej 20 lipca o godz. 2 pm w Co-Cathedral of Saint Joseph na Brooklynie. Sakry biskupiej udzieli im biskup Brooklynu, Nicholas DiMarzio. Pełnić oni będą posługę duszpasterską na Brooklynie i Queensie.

Fot. Zygmunt Bielski

Biskup Witold
Ksiądz Witold Mroziewski urodził się 25 marca 1966 roku w Augustowie, w diecezji łomżyńskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 czerwca 1991 roku w Katedrze Łomżyńskiej z rak bp. Juliusza Paetza. Przez rok był wikariuszem w parafii Kadzidło, a w 1992 roku został wysłany do diecezji Brooklyn. Był wikariuszem, administratorem i proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie, sędzią trybunału diecezjalnego i koordynatorem duszpasterstwa Polaków. Następnie został proboszczem parafii Świętego Krzyża na Maspeth.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: