NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz w Nowym Jorku i New Jersey To była wzruszająca wizyta...

Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz w Nowym Jorku i New Jersey To była wzruszająca wizyta...

24.05.2014, godz. 18:13
Stanisław Dziwisz
foto:

Po przybyciu do nas kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i powiernika Jana Pawła II – jak informowaliśmy – już tydzień temu w kościele Św. Alojzego na Ridgewood odbyła się dziękczynna msza Św. z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Celebrował ją właśnie ks. kardynał Dziwisz. Dostojnik po raz pierwszy odwiedził tę parafię...

Kardynała powitało wielu wiernych, zarówno z Ridgewood, jak i z Greenpointu, Maspeth, Glendale, Middle Village oraz z innych rejonów Brooklynu i Queensu. W nabożeństwie wzięła udział liczna grupa - ponad 20 księży z polonijnych parafii, harcerze, uczniowie oraz przedstawiciele wielu polonijnych instytucji i organizacji, w tym Pulaski Association of Business and Professional Men, Inc.


Na miejscu obecni byli również motocykliści z Husarii i Unknown Bikers, a także myśliwi zrzeszeni w kołach łowieckich z Greenpointu (Centennial Gun & Bow Club) i Maspeth (Saint Hubert Hunting and Fishing Club). Honory gospodarza pełnił proboszcz parafii, ksiądz Jerzy Półtorak, na którego ręce kardynał Dziwisz złożył relikwię Ojca Świętego. Wśród gości był także biskup diecezji brooklynskiej, Nicholas DiMarzio.


W trakcie mszy św. i późniejszego bankietu kardynał Dziwisz wielokrotnie opowiadał o Janie Pawle II, podkreślając znaczenie jego niezwykłego pontyfikatu dla wszystkich ludzi dobrej woli na całym świecie. Poinformował również o postępie w budowie Międzynarodowego Centrum im. św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie. To właśnie na wsparcie tej inwestycji został przeznaczony dochód z przyjęcia.
W dalszej części pobytu na Wschodnim Wybrzeżu kardynał Dziwisz między innymi uczestniczył w niedzielnej mszy św. w sanktuarium w Linden oraz pojawił się na koncercie poświęconym Św. Janowi Pawłowi II „Szukam Was”. W poniedziałek natomiast odebrał doktorat honoris causa katolickiego Seton Hall University w South Orange w New Jersey.


M.Ż. Foto Marcin Żurawicz, arch.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: