NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy P-SFUK. Krzysztof Matyszczyk przewodniczącym rady!

P-SFUK. Krzysztof Matyszczyk przewodniczącym rady!

24.05.2013, godz. 22:00
Krzysztof Matyszczyk
foto:

W ubiegłą niedzielę członkowie P-SFUK wybrali nowych dyrektorów. Ci zaś, zgodnie ze statutem, mieli siedem dni na powołanie zarządu. W czwartek na oficjalnej stronie Unii podano, że nowym przewodniczącym rady dyrektorów został Krzysztof Matyszczyk.

- Jest to dla mnie szósta kadencja, jako dyrektora P-SFUK. W tym miejscu chcę też podziękować swoim wyborcom, którzy po raz kolejny obdarzyli mnie zaufaniem. Będę działał tak, by tego zaufania nie zawieść - powiedział nam Matyszczyk. - Jako przewodniczący będę respektował wszystkie konstruktywne głosy i opinie dotyczące działania naszej instytucji - dodał.

Co zatem z zebraniem specjalnym, które postulowała grupa członków? - Decyzja w tej kwestii została już podjęta w przeszłości i temat ten uważam za zamknięty - mówi przewodniczący.

Jak zapewnia, wszystkim dyrektorom zależy na tym, aby Unia jak najlepiej służyła jak najszerszemu gronu członków.

- Chcę podkreślić, że rzesza członków Unii systematycznie się powiększa, jak również rosną jej aktywa. Potwierdza to, że mimo kryzysu ekonomicznego nasza instytucja cieszy się bardzo dużym zaufaniem. Nie oznacza to, że nie mamy przed sobą wyzwań, które związane są przede wszystkim z trudną sytuacją gospodarczą w Stanach Zjednoczonych, a także na świecie. Głównym tematem naszej dyskusji na najbliższy okres powinno być to, jak w tej skomplikowanej sytuacji ekonomicznej najlepiej pomóc naszym członkom, a jednocześnie utrzymać stabilną sytuację finansową naszej instytucji - kończy Matyszczyk.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: