NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Krwawy atak na przystanku linii G. To 600. napaść nożownika!

Krwawy atak na przystanku linii G. To 600. napaść nożownika!

01.03.2016, godz. 00:00
nóż, atak nożem
nóż, atak nożem foto:

Groza! Tylko w ciągu 24 godzin trzy osoby zostały zaatakowane nożem! Dwie osoby przed klubem na Manhattanie, jedna w metrze na Brooklynie, na stacji linii G. To już 600. krwawa napaść od początku roku!

Pierwszy incydent miał miejsce w niedzielę o 3.30 nad ranem na Chelsea. Wszystko zaczęło się w Slate Bar przy West 21st Street i 6th Avenue. Dwóch podejrzanych zaczepiło 22-letniego mężczyznę. Zaczęli się kłócić, najpierw w środku, a potem na zewnątrz. Do szarpiących się mężczyzny podszedł czwartym, który chciał pomóc zaatakowanemu 22-latkowi. W tym momencie awantura eskalowała. Jeden z napastników wyciągnął nóż i dźgnął nim 22-latka oraz czwartego mężczyznę. Pierwszego ranił w ramię, a drugiego w rękę oraz klatkę piersiową. Sprawcy zbiegli z miejsca i są poszukiwani.
Niemalże 24 godziny później, bo o 3.15 w poniedziałek nad ranem, doszło do kolejnego ataku. Tym razem na stacji metra na Brooklynie. Jadący pociągiem linii G 33-letni mężczyzna próbował zbudzić śpiącego na siedzeniach pasażera, zidentyfikowanego później jako 54-letni Anthony Purdie. Ten zerwał się i zaczął krzyczeć. Kiedy pociąg zatrzymał się na Classon Avenue, obaj wysiedli i dalej się kłócili. W pewnym momencie Purdie wyciągnął z kieszeni nóż i ciachnął 33-latka, raniąc go w nos, a następnie uciekł ze stacji. Pobiegł do najbliższego komisariatu i tam zeznał, że został zaatakowany przez mężczyznę, który chciał go okraść. W tym czasie, w tym samym komisariacie, pojawił się krwawiący 33-latek, który powiedział swoją wersję. Anthony Purdie został oskarżony o napaść.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: