NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Krwawe strzelaniny w New Jersey i na Florydzie w dniu Martina Luthera Kinga

Krwawe strzelaniny w New Jersey i na Florydzie w dniu Martina Luthera Kinga

18.01.2017, godz. 00:00
kula, broń, pistolet, strzelanina
kula, broń, pistolet, strzelanina foto:

Bardzo krwawy przebieg miały obchody Martin Luther King Jr. Day na Florydzie i w New Jersey. W Miami doszło do strzelaniny, w której rannych zostało osiem osób. Bliżej nas, w Jersey City, incydent okazał się śmiertelny dla trzech osób.

W Miami na Florydzie, podobnie jak w wielu innych miastach, odbywała się parada z okazji dnia Martina Luthera Kinga. Wiele osób później spotkało się na różnych piknikach, happeningach i festynach. Jeden z nich odbywał się w Memorial Park. Około godziny czwartej po południu, dwie godziny po zakończeniu parady,  padły strzały w tłumie bawiących się ludzi. Osiem osób zostało trafionych. Najmłodsza ofiara ma zaledwie 11 lat, najstarsza – 30. Wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitala. Poza 20-letnim Jeromem Battle’m, który jest w stanie krytycznym, pozostałym rannym nie zagraża niebezpieczeństwo.  Dzięki szybkiej interwencji policji, która znajdowała się w pobliżu i natychmiast zarządziła ewakuacje i poszukiwania, ujęto dwóch podejrzanych z bronią. Śledztwo w sprawie strzelaniny i jej motywów trwa.
Tymczasem w New Jersey tragiczne wydarzenia rozegrały się nocą, po zakończeniu świątecznych uroczystości.  Około 10 w nocy policja została wezwana do interwencji przed dom przy Fulton Ave. w Jersey City. Po przybyciu na miejsce śledczy znaleźli w pojeździe trzy martwe osoby: dwóch mężczyzn i kobietę. Zdaniem śledczych najprawdopodobniej była to jakaś transakcja narkotykowa, która zakończyła się bardzo źle. Śledztwo w sprawie jest kontynuowane.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: