NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Koszmar w autobusie na Staten Island. Strzały do pasażerów!

Koszmar w autobusie na Staten Island. Strzały do pasażerów!

14.01.2014, godz. 19:28
autobus, MTA,
foto:

Groza na Staten Island. Pasażerów miejskiego autobusu ogarnęła trwoga, gdy w grupie nastolatków zaczęła się wielka awantura. Minutę później zapanowało już prawdziwe przerażenie, bo choć kilku rozwrzeszczanych łobuzów wysiadło, jeden z nich zaczął strzelać do okien pojazdu.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek i od tego czasu policja poszukuje uzbrojonego, zamaskowanego bandyty.

Przebieg wypadków relacjonuje Marisa Baldeo, rzeczniczka prasowa MTA: – W pewnym momencie podróżujący autobusem numer S46 młodzi ludzie zaczęli się sprzeczać. Niektórzy z nich opuścili pojazd na przystanku przy Brabant Street i Lockman Avenue i nagle w kierunku autobusu z kilkunastoma pasażerami (wśród nich tymi nastolatkami, którzy nie wysiedli z resztą) padły strzały.

Według przedstawicieli przewoźnika i policji, dwie kule uderzyły w tył pojazdu, jedna rozbiła okno, a kolejna uderzyła w drzwi. Tylko cudem nikt nie został ranny. Jak zareagował kierowca? Tuż po pierwszych strzałach zamknął drzwi i po odjechaniu na bezpieczną odległość zatrzymał autobus. Chodziło o to, żeby wezwani na miejsce oficerowie policji mogli przesłuchać młodzież, która pozostała w środku. Jeszcze w poniedziałek po południu trwał pościg za gówniarzem, którego prawdopodobnie dzieki zeznaniom udało się zidentyfikować.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: