NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kosciuszko Bridge to śmiertelna pułapka

Kosciuszko Bridge to śmiertelna pułapka

05.06.2013, godz. 02:00
most, NYC, KOSCIUSZKO BRIDGE
foto:

Kierowcy korzystający z Kosciuszko Bridge, łączącego Queens z Greenpointem, będą mieli mnóstwo powodów do narzekania. Przeprawa przez i tak zakorkowany most, stanie się jesienią jeszcze większym koszmarem. Pod koniec lata rusza tam bowiem potężny remont - donosi CBS.

Dzięki remontowi, który według wstępnego kosztorysu ma pochłonąć około 800 milionów dolarów, Kosciuszko Bridge będzie bardziej przejezdny i bezpieczniejszy - zarówno dla kierowców, jak i dla rowerzystów, którzy zyskają odrębną ścieżkę.

Biegnący nad Newtown Creek - jednym z najbardziej zanieczyszczonych w całej Ameryce kanałów - jest najgorszym mostem w całym stanie Nowy Jork. Dlatego też remont jest po prostu koniecznością. Tym bardziej że ostatnia inspekcja ekspertów Wydziału Bezpieczeństwa Transportu i Ruchu Drogowego wykazała tam aż 49 rażących usterek, które sprawiają, że most w obecnym stanie technicznym jest śmiertelną pułapką kierowców.

- Będziemy mieli nowy, piękny i bezpieczny Kosciuszko Bridge, który nie będzie już miejscem, gdzie ciągle dochodzi do kolizji i wypadków - mówi kongresmenka Carolyn Maloney, od początku popierająca przeznaczenie federalnych funduszy na remont mostu.

Ale zanim będzie lepiej, niestety, będzie dużo gorzej... I to dość długo, ponieważ zakończenie remontu planowane jest na... 2017 rok.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: