NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kontrowersyjna wypowiedź pierwszej czarnoskórej Miss Alabama: „Zabójca policjantów z Dallas to męczennik”

Kontrowersyjna wypowiedź pierwszej czarnoskórej Miss Alabama: „Zabójca policjantów z Dallas to męczennik”

13.07.2016, godz. 00:00
NYPD, przestępczość w NYC, napaści, gwałty, crime scene
NYPD, przestępczość w NYC, napaści, gwałty foto:

Jedni – jak m.in. prezydent Obama – oddają osobiście hołd zamordowanym w Dallas oficerom, inni – w tysięcznych grupach – maszerują przez Amerykę w manifeście przeciwko brutalności policji a jeszcze inni wieszczą kontrowersyjne opinie... Do tych ostatnich należy Kalyn Chapman James.

Ta pierwsza czarnoskóra Miss Alabama opublikowała na swoim facebookowym profilu dość kontrowersyjną „spowiedź”, w której nazywa Micah Johnsona, zabójcę policjantów z Dallas... męczennikiem. W dwuminutowym nagraniu zapłakana była miss mówi, że „modliłam się długo po tym, co się stało, ale nie czuję żalu ani smutku po tym, że tych pięciu policjantów nie żyje... Nie czuję też, że jest to do końca jest zgodne z moim sercem...” - mówi miss z 1993 roku. – Cenię ludzkie życie... Wiem, że to co mówię może się nie podobać... Nikt nie zasługuje na to, by stracić życie tak jak ci policjanci... Oni mają rodziny... Ludzi, którzy ich kochali... Ale jak pomyślę o tych Afroamerykanach... — zamordowanych w naszej społeczności... Jakoś nie potrafię czuć inaczej... Mam dość tego, co się dzieje dookoła. I myślę, że wiele osób myśli jak ja... (...) Przepraszam, że uraziłam mymi słowami ale moje serce nie było przepełnione nienawiścią... ” – mówi na nagraniu facebookowym była miss.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: