NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Konkurs literacki dedykowany Janowi Pawłowi II

Konkurs literacki dedykowany Janowi Pawłowi II

25.01.2014, godz. 02:00
Jan Paweł II
foto:

Oddaj hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II i weź udział konkursie literackim, który organizuje Polish American Poets Academy... Jeszcze tylko do 15 lutego można nadsyłać prace konkursowe. A naprawdę warto, bo na zwycięzców czekają nagrody - w tym główna 500 dolarów. JPII Polish American Poets Academy w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. W 2005 r. Akademia przyjęła imię Jana Pawła II, który był jej Honorowym Członkiem.

- W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 16 lat, niezależnie od kraju zamieszkania: zarówno poeci z dorobkiem artystycznym, jak i ci, którzy piszą "do szuflady". Na konkurs należy nadesłać od 1 to 7 wierszy, w języku polskim lub angielskim. Nadesłane prace, których długość nie powinna przekraczać 40 linii, mogą być rymowane lub białe - powiedziała Barbara Alex Aleksandrowicz, prezes JPII Polish American Poets Academy.

Utwory wraz z krótkim listem przewodnim, zawierającym imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu, adres e-mailowy, tytuły prac konkursowych oraz krótką notę biograficzną, należy przesłać elektronicznie w formie załącznika na adres: jpiipapa@mail.com lub jpiipapa@gmail.com. - Każdy uczestnik musi zapłacić $5 za każdy wiersz w formie czeku lub Money Order wystawionego na Polish American Poets Academy (potwierdzenie należy przesłać na adres:Polish American Poets Academy, PO Box 3163, Wallington, NJ 07057, USA). Wpisowe można też przekazać za pośrednictwem Western Union i Paypal po uprzednim skontaktowaniu się z Akademią. Członkowie JPII Polish American Poets Academy są zwolnieni z wpisowego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: