NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Koniec ze sprzedawaniem broni terrorystom!

Koniec ze sprzedawaniem broni terrorystom!

24.11.2015, godz. 00:00
uzi, broń
foto:

Aż dwa tysiące osób znajdujących się na tzw. terror watch list bez najmniejszego problemu kupiło w Stanach broń. I to legalnie! Tak twierdzi nowojorski senator Charles Schumer, który po raz kolejny wezwał swoich kolegów na Kapitolu do jak najszybszych zmian w prawie dotyczącym dostępu, pozwoleń i handlu bronią palną.

– Luki w obecnych przepisach prawnych pozwalają na to, by osoby, które nigdy nie powinny mieć dostępu do broni, ciągle go mają. Nawet osoby podejrzane o współpracę z terrorystami. Co więcej, to osoby o jakich wie nasz rząd! To jest absolutnie niedopuszczalne i trzeba to zmienić, zanim będzie za późno. Mam nadzieję, że to co się wydarzyło w Europie otworzy oczy przeciwnikom zmian w prawie. Już chyba czas najwyższy przestać pozwalać członkom National Rifle Association, aby blokowali zmiany – grzmiał na konferencji Charles Schumer.
Polityk zapowiedział, że nie ustanie w kampanii na rzecz zaostrzenia przepisów dotyczących dostępu do broni palnej. Dodał, że dokumenty do jakich dotarł pokazują, że aż 94 procent osób znajdujących się na liście terrorystów i „no-fly list” bez problemu przeszło przez weryfikację podczas zakupu broni w USA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: