NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Koniec z nawracaniem gejów i dostęp do medycznej marihuany dla dzieci...

Koniec z nawracaniem gejów i dostęp do medycznej marihuany dla dzieci...

21.08.2013, godz. 02:00
Chris Christie
foto:

Gubernator New Jersey, Chris Christie (51 l.) podpisał ustawę, która zakazuje stosowania tzw. gay conversion therapy, czyli terapii mającej na celu zmianę orientacji seksualnej u osób homoseksualnych. Ponadto zgodził się, na to, aby ciężko chore dzieci miały dostęp do specjalnej doustnej formy medycznej marihuany – donosi Associated Press.

 

Oto nowy plan republikańskiego gubernatora New Jersey
Koniec z nawracaniem gejów na heteroseksualizm i dostęp do medycznej marihuany dla dzieci...
Gubernator New Jersey, Chris Christie (51 l.) podpisał ustawę, która zakazuje stosowania tzw. gay conversion therapy, czyli terapii mającej na celu zmianę orientacji seksualnej u osób homoseksualnych. Ponadto zgodził się, na to, aby ciężko chore dzieci miały dostęp do specjalnej doustnej formy medycznej marihuany – donosi Associated Press.
New Jersey stało się drugim stanem w Ameryce, który zakazał „nawracania gejów”. Pierwszym była Kalifornia. Christie, który od początku nie popierał tej praktyki, nie chciał na początku, aby rząd ingerował w sprawy, które powinny pozostawać w gestii prywatnej albo rodziców i dziecka. Najwyraźniej zmienił zdanie.
– Długo myślałem i rozważałem wszystkie za i przeciw. Dalej uważam, że rząd nie powinien nakazywać rodzicom jak powinni wychowywać swoje dzieci. Niemniej, analizując badania Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (American Psychological Association), przekonałem się do podpisania ustawy. Naukowcy udowodnili, że próby i naciski na to, by na siłę zmienić czyjąś orientację seksualną mogą pociągać za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, poczynając od depresji, poprzez popadanie w uzależnienia, a na samobójstwach kończąc – napisał Christie w oświadczeniu tuż po podpisaniu nowego prawa. – Uważam, że narażanie dziecka na takie niebezpieczeństwo i to bez gwarancji na skuteczność terapii jest o wiele gorsze, aniżeli ingerowanie rządu w sprawy rodziny. Dlatego zdecydowałem się na przyjęcie tego prawa – pisał dalej Christie.
Ale to nie jedyna decyzja gubernatora dotycząca zdrowia i dzieci. Christie zgodził się na rozszerzenie dostępu do medycznej marihuany (medical marijuana program) o bardzo chore dzieci. Będą mogły one jednak korzystać ze specjalnej medycznej marihuany w postaci doustnej i na innych zasadach, niż dorośli pacjenci.
Jak podaje AP, zamiast recepty rodzice chorego dziecka będą musiały mieć specjalne zaświadczenia od psychiatry lub pediatry, który jest zarejestrowany w medical marijuana program.

New Jersey stało się drugim stanem w Ameryce, który zakazał „nawracania gejów”. Pierwszym była Kalifornia. Christie, który od początku nie popierał tej praktyki, nie chciał na początku, aby rząd ingerował w sprawy, które powinny pozostawać w gestii prywatnej albo rodziców i dziecka. Najwyraźniej zmienił zdanie.– Długo myślałem i rozważałem wszystkie za i przeciw. Dalej uważam, że rząd nie powinien nakazywać rodzicom jak powinni wychowywać swoje dzieci. Niemniej, analizując badania Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (American Psychological Association), przekonałem się do podpisania ustawy. Naukowcy udowodnili, że próby i naciski na to, by na siłę zmienić czyjąś orientację seksualną mogą pociągać za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, poczynając od depresji, poprzez popadanie w uzależnienia, a na samobójstwach kończąc – napisał Christie w oświadczeniu tuż po podpisaniu nowego prawa. – Uważam, że narażanie dziecka na takie niebezpieczeństwo i to bez gwarancji na skuteczność terapii jest o wiele gorsze, aniżeli ingerowanie rządu w sprawy rodziny. Dlatego zdecydowałem się na przyjęcie tego prawa – pisał dalej Christie.Ale to nie jedyna decyzja gubernatora dotycząca zdrowia i dzieci. Christie zgodził się na rozszerzenie dostępu do medycznej marihuany (medical marijuana program) o bardzo chore dzieci. Będą mogły one jednak korzystać ze specjalnej medycznej marihuany w postaci doustnej i na innych zasadach, niż dorośli pacjenci. Jak podaje AP, zamiast recepty rodzice chorego dziecka będą musiały mieć specjalne zaświadczenia od psychiatry lub pediatry, który jest zarejestrowany w medical marijuana program.

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: