NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kongres uhonoruje zasłużonych dla Polonii

Kongres uhonoruje zasłużonych dla Polonii

27.09.2013, godz. 02:00
Congressman Pete King
foto:

Nowojorski oddział Kongresu Polonii Amerykańskiej uhonoruje osoby zasłużone dla spraw Polonii podczas dorocznego bankietu tej organizacji, który odbędzie się 26 października w sobotę w Centrum Polsko- -Słowiańskim na Greenpoincie.

Wśród wyróżnionych znajdzie się między innymi kongresman Peter Thomas King (na zdjęciu). Polityk ten jako jeden z nielicznych interesuje się na bieżąco sprawami europejskimi. W 2010 roku od razu po katastrofie smoleńskiej, w której zginęli prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona Maria oraz czołowi polscy politycy, wyraził głęboką troskę związaną z tą tragedią, a następnie zaapelował o przeprowadzenie międzynarodowego śledztwa związanego z tym bezprecedensowym wydarzeniem. Warto odnotować, że republikanin Peter T. King brany jest pod uwagę w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2016 roku.

Kolejną z uhonorowanych przez KPA osób będzie znany wśród Polonii lekarz onkolog dr Henryk Cioczek, którego dziadkowie i rodzice za pomoc Żydom w czasie II wojny światowej otrzymali izraelskie odznaczenie: Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Dr Henryk Cioczek jest autorem książki "The Polish Jerusalem - A History of Endurance", w której opowiada o losach swojej rodziny...

autor: Marcin Żurawicz (na podstawie inf. pras.) zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: