NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Koncert papieski już w tę niedzielę

Koncert papieski już w tę niedzielę

27.04.2013, godz. 02:00
Jerzy Stuhr
Teraz podobno w związku między tymi dwojga jest spore napięcie. On czuje żal, że tyle zrobił, ona, że tylko wokół niego wszystko się kręci, a jej życie stoi w miejscu. W środowisku mówiło się, że Samanta, niezawodowa aktorka, po odchowaniu dziecka chciała wrócić do show-biznesu. foto:

Pamięć o wielkim polskim papieżu jest wśród naszych rodaków w metropolii ciągle żywa. Z myślą o nich Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku już ósmy raz organizuje koncert poświęcony Janowi Pawłowi II. Gościem tegorocznego będzie przebywający w Nowym Jorku wybitny aktor i reżyser Jerzy Stuhr.

Koncert w założeniu ma być momentem zatrzymania i zadumy nad nauką Jana Pawła II, Jego dziełami, całą wielką spuścizną, jaką nam zostawił. W tym roku również nie zabraknie atrakcji - organizatorzy spotkania zapraszają na recytację poezji błogosławionego Papieża w wykonaniu Jerzego Stuhra, wybitnego aktora i reżysera, profesora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, który specjalnie na to spotkanie przyjeżdża z Krakowa na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP oraz Alexa Storożyńskiego, znanego amerykańskiego dziennikarza i prezesa Fundacji Kościuszkowskiej.

Spotkanie z przesłaniem Jana Pawła II połączone z dorocznym koncertem papieskim odbędzie się w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku przy Piątej Alei (między 50 a 51 Street) 28 kwietnia 2013 r. o godz. 7 pm. Serdecznie zapraszamy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: