NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Koncert na cześć Jana Pawła II

Koncert na cześć Jana Pawła II

16.04.2015, godz. 00:00
Koncert na cześć Jana Pawła II
foto:

Przyjdź do Katedry św. Patryka. Koncerty na cześć Papieża Jana Pawła II na dobre wpisały się już w nowojorski kalendarz imprez kulturalnych. Na ten moment przez cały rok czekają polscy wierni, którzy wspólnie w Katedrze św. Patryka na Manhattanie chcą oddać cześć papieżowi Polakowi.

Tym razem będzie to uroczystość wyjątkowo podniosła – 2 kwietnia minęło 10 lat od śmierci polskiego papieża. Uroczystości są współorganizowane przez Konsulat Generalny w Nowym Jorku, arcybiskupa Nowego Jorku kardynała Timothy M. Dolana oraz rektora katedry ks. Roberta T. Ritchiego.
Tegoroczny koncert będzie nosił tytuł  „Zostań z nami!”. Ulubione pieśni religijne i patriotyczne Karola Wojtyły wykonają chóry zrzeszone w The Polish Singers Alliance of America: chór Aria dyrygowany przez Joannę Mieleszko, chór Polonia-Paderewski z dyrygentem Adrianem Sylveen M., chór Jutrzenka pod batutą Izabelli Kobus-Salkin, chór Hejnał dyrygowany przez Janusza Sporka oraz chór Ogiński, którego dyrygentem jest Małgorzata Strzelecka. Koncert na cześć Papieża Jana Pawła II odbędzie się 26. kwietnia o 7. wieczorem w Katedrze św. Patryka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: