NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kolejny zarażony strasznym wirusem. Ebola straszy Stany!

Kolejny zarażony strasznym wirusem. Ebola straszy Stany!

04.10.2014, godz. 00:00
epidemia, wirus, ebola1
foto:

To już nie przelewki! Mamy kolejnego zarażonego! Jak podaje NBC News tym razem jest to 33-letni operator kamery, pracujący w Liberii dla tej telewizji!

Nie podano tożsamości chorego. To, co wiadomo, że w środę mężczyzna poczuł się źle. Skarżył się na gorączkę oraz bóle mięśni. Natychmiast przeprowadzono badania w ośrodku organizacji „Lekarze bez Granic” i niestety okazało się, że mężczyzna jest zakażony wirusem ebola. Niebawem zostanie on przetransportowany samolotem wyposażonym w specjalną komorę inkubacyjną do Stanów.

To czwarty obywatel USA, który zaraził się tym wirusem w Liberii. Piąty Amerykanin został zainfekowany w Sierra Leone.

- Mogą być jeszcze pojedyncze przypadki, ale nie będzie w żadnym wypadku rozprzestrzeniania się choroby – zapewniał w Atlancie szef Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) Tom Frieden.

Ale strach jest coraz większy. Jak podaje CBS News, nawet 100 osób mogło mieć kontakt z Thomasem Duncanem zarażonym śmiertelnym wirusem. Jak pisaliśmy na łamach Super Expressu mężczyzna przebywa w izolatce w szpitalu Texas Health Presbyterian w Dallas. Thomas Duncan zachorował po powrocie z Liberii.

- Obecnie co najmniej 100 osób jest monitorowanych przez wydział zdrowia w Teksasie po kontakcie z Duncanem – mówi Erikka Neroes, rzeczniczka Dallas County Health and Human Services.

Dla zachowania wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa czworo członków rodziny, z którą kontaktował się zarażony, zostało objętych kwarantanną.

- Na razie nie ma u nich objawów choroby. Nie mają gorączki, czują się dobrze. Musimy ich jednak nadal obserwować - powiedział David Lakey przedstawiciel władz sanitarnych w Teksasie.

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) na ebolę, którą zaraziły się od początku wybuchu epidemii 6 263 osoby, zmarło - 2 917 ludzi w pięciu krajach Afryki Zachodniej - Gwinei, Liberii, Sierra Leone, Nigerii i Senegalu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: