NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kolejny protest przeciwko zniesławianiu Polaków

Kolejny protest przeciwko zniesławianiu Polaków

03.12.2013, godz. 02:00
manifestacja, Polonia, NYC, Nowy Jork
foto:

Przed siedzibą Konsulatu Wielkiej Brytanii na Manhattanie przedstawiciele Polonii będą protestować przeciwko zniesławianiu naszego narodu przez brytyjską stację telewizyjną. - Demonstracja ma pokazać sprzeciw wobec rozpowszechniania filmu "Nasze matki, nasi ojcowie", szkalującego Polskę i żołnierzy Armii Krajowej - mówi Janusz Sporek, jeden z inicjatorów akcji. - To film produkcji niemieckiej, a BBC planuje jego popularyzację. Musimy się temu przeciwstawić i przyjdźmy na manifestację jak najliczniej!

W jednym z epizodów filmu reżyserowanego przez Philippa Kadelbacha żołnierze AK przedstawieni są jako złoczyńcy i zagorzali antysemici... Dlatego nie jest to pierwszy protest przeciwko tej produkcji. Jak informowaliśmy, już 16 listopada Polacy demonstrowali przed siedzibami telewizji BBC w Nowym Jorku i Londynie. Pod budynkiem placówki BBC na 6 Alei na Manhattanie zgromadzili się przedstawiciele nowojorskiego oddziału stowarzyszenia Solidarni 2010 oraz inne osoby. Uczestnicy manifestacji mieli ze sobą ulotki, transparenty i plansze z napisami: "Żołnierze polskiego podziemia, nasze matki i ojcowie byli sojusznikami Brytyjczyków", "BBC - Bigoted Brodcasting Corporation", "Anti Polish bigotry is UN-British. BOOT the BBC leadership!" oraz "W czasie II wojny światowej Niemcy zabijali 3000 obywateli polskich dziennie"...

Tym razem protest zorganizowany jest przez Klub "Gazety Polskiej" (tygodnika wydawanego nad Wisłą). Odbędzie się 6 grudnia w południe. - Spotykamy się przed siedzibą Konsulatu Brytyjskiego, pod numerem 845 na 3 Alei, pomiędzy 51 i 52 Street. Przynieśmy polskie flagi i emblematy - apeluje Janusz Sporek.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: