NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kolejny dramat w szeregach NYPD. Dwóch policjantów postrzelonych na Bronksie

Kolejny dramat w szeregach NYPD. Dwóch policjantów postrzelonych na Bronksie

07.01.2015, godz. 00:00
W USA zabijają policjantów
W ciągu kilku dni w USA zginęło trzech policjantów foto:

W poniedziałek późnym wieczorem doszło do niebezpiecznego incydentu. Jak podaje „Daily News” oficerowie NYPD Andrew Dossi (30 l.) oraz Aliro Pellerano (38 l.) zostali postrzeleni na służbie.

Policjanci odpowiedzieli na wezwanie dotyczące rabunku, do którego doszło na Fordham Heights. Gdy weszli do pomieszczenia, zastali włamywaczy na gorącym uczynku. Jeden z nich miał jednak broń i uciekając otworzył ogień.

Aliro Pellerano został postrzelony w ramię i brzuch, natomiast Andrew Dossi oberwał w ramię i plecy. Ranni oficerowie NYPD  zostali przewiezieni do St. Barnabas Hospital.

– Rany jakie odnieśli obaj policjanci nie zagrażają ich życiu. Dossi jest już po zabiegu, co prawda jest w stanie ciężkim, ale stabilnym – mowi  Bill Bratton ( 67 l.), szef nowojorskiej policji.

NYPD szuka uzbrojonych napastników, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia. Organizacja Citizens Outraged at Police Being Shot wyznaczyła 10 tys. dolarów nagrody dla osoby, która udzieli informacji doprowadzających do aresztowania i skazania podejrzanych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: