NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kolejny boeing 767 zamiast dreamlinera

Kolejny boeing 767 zamiast dreamlinera

10.04.2013, godz. 02:00
Kolejny boeing 767 zamiast dreamlinera
foto:

Polski przewoźnik po problemach z uziemionymi "liniowcami marzeń" stara się zapewnić pasażerom płynność połączeń na trasach za ocean. Jak poinformowano nas we wtorek, LOT postanowił wypożyczyć kolejny samolot - tym razem jest to boeing 767.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, polski przewoźnik podpisał umowę z firmą Euroatlantic dotyczącą leasingu samolotu Boeing 767, który będzie wykonywał część rejsów dalekodystansowych PLL LOT.

Boeing 767-383 o numerach rejestracyjnych CS-TLO ma 24 lata. Ma 16 miejsc w klasie biznes oraz 234 w klasie ekonomicznej.

- Wynajem samolotu odbędzie się na zasadzie "wet lease", a na pokładzie będą obecni także członkowie personelu pokładowego LOT. Standard obsługi oraz serwis pokładowy będą identyczne, jak na pokładach samolotów należących do polskiego przewoźnika - zapewnia Marek Kłuciński, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

Zgodnie z planem samolot z polską załogą i polskimi pasażerami wykona swój pierwszy rejs do Toronto 1 maja br. - Pasażerowie będą podróżować na pokładzie wyleasingowanego boeinga 767 na trasach do Nowego Jorku i Toronto - dodaje Marek Kłuciński.

Pod koniec marca br. LOT podjął decyzję o wzięciu w leasing airbusa A330, który będzie latał do Chicago i Nowego Jorku już od 12 kwietnia do końca maja.

Oba samoloty są wynajęte do końca maja. Czy to świadczy o tym, że przedstawiciele PLL LOT spodziewają się szybkiego wznowienia lotów dreamlinerami? W miniony piątek odbył się kolejny lot testowy boeinga 787 dreamliner w barwach polskich linii lotniczych LOT. To ostatni lot przed wydaniem certyfikatu Federalnej Agencji Lotnictwa FAA. Samolot polskich linii lotniczych LOT wystartował z Everett z 11 osobami na pokładzie, wśród których było dwóch przedstawicieli FAA. Lot trwający 1 godzinę i 49 minut zakończył się na lotnisku w Paine Field. Celem lotu było sprawdzenie nowego systemu baterii, w które wyposażył samolot amerykański producent.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: