NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kolejne ofiary tornad w USA. Arkansas - stan klęski

Kolejne ofiary tornad w USA. Arkansas - stan klęski

30.04.2014, godz. 20:38
tornado
foto:

Jak podają służby ratunkowe, rośnie liczba osób, które straciły życie w wyniku szalejących tornad. Potwierdzono już 35 ofiary kataklizmu, jaki od niedzieli pustoszy południowe stany. Żywioł najbardziej dotknął Arkansas - tam łącznie zginęło 27 osób, kolejne zgony stwierdzono w Oklahomie oraz Iowa, Alabamie i Tennessee. Prezydent Barack Obama ogłosił stan klęski w Arkansas. Stan ten zostanie objęty pomocą federalną.

Jak podaje CBC News Ruth Bennett (53 l.) z Louisville była jedną z 35 ofiar potężnych tornad, które przeszły przez stany. Zginęła w miejscu swojej pracy w Child Care Center, trzymając w ręku dziecko, które tego dnia było w placówce. Z Child Care Center nie zostało nic tylko gruzowisko. Policja nie ustaliła jeszcze personaliów dziecka.

Przerażeni mieszkańcy, którzy w jednej chwili stracili dorobek całego życia zostali bez dachów nad głowami. Ci którym udało się ujść z życiem, ostatnią noc spędzili bez prądu. Silnie wiejący wiatr zniszczył przewody elektryczne. Miejscowe szpitale pękają w szwach – oprócz rannych przychodzą do nich ludzie szukający swoich krewnych, którzy mieszkali na terenach dotkniętych przez huragany.

Strażacy wzdłuż Missisipi Highway 397 w Louisville, zbierali we wtorek pozostałości zniszczonych przez huragan domów. Tereny, nad którymi przeszedł żywioł, wyglądają jak jedno wielkie gruzowisko. Ludzie dotknięci skutkami szalejącego żywiołu aby stanąć na nogi potrzebują wsparcia nie tylko finansowego, ale również pomocy psychologicznej.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: