NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kolejne miasta i dzielnice przygotowują się do niedzielnych obchodów. Uroczystości na Brooklynie, w Clifton, Copiague, Bridgeport...

Kolejne miasta i dzielnice przygotowują się do niedzielnych obchodów. Uroczystości na Brooklynie, w Clifton, Copiague, Bridgeport...

24.04.2014, godz. 17:55
Jan Paweł II
foto:

Nicholas DiMarzio, biskup Brooklynu, zachęca wszystkich wiernych do wspólnego przeżycia wyjątkowej chwili... Uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II odbędą się między innymi w Parafii świętej Franciszki de Chantal na Brooklynie: w niedzielę, 27 kwietnia w uroczystościach weźmie tam udział biskup DiMarzio. O godz. 2 po południu rozpocznie się msza święta. O godz. 3 pm - Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie do Bazyliki St. Regina Pacis wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, relikwiami Jana Pawła II oraz obrazami papieży Jana Pawła II i Jana XXIII, którą zakończy błogosławieństwo i adoracja.

Jak już informowaliśmy, uroczystości będą też m.in. w kościele św. Jana Kantego w Clifton, NJ. W sobotę, 26 kwietnia, do godz. 7 pm odbędzie się procesja, natomiast w niedzielę modlitwa dziękczynna.

Kanonizacja ma być celebrowana także w Copiague na Long Island. Już na ten piątek (od godz. 18) zaplanowano wieczór poświęcony kanonizacji. Spotkanie zostanie zorganizowane w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, przy 314 Great Neck Road, Copiague, NY 11726.

Powtórzmy też, w siedzibie P-SFUK przewidziano dyskusję na temat ciekawostek z życia Jana Pawła II, będzie mowa również o przesłaniach zawartych w encyklikach, a wszystko okrasi wystawa prac konkursowych zdolnych uczniów ze szkoły w Copiague.

Tymczasem obchody w Bridgeport (Connecticut) połączone będą – przypomnijmy – z nadaniem imienia Jana Pawła II skrzyżowaniu przy polskim kościele.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: