NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kolejna strzelanina w szkole. Przyszedł do szkoły z bronią i... strzelił do siebie

Kolejna strzelanina w szkole. Przyszedł do szkoły z bronią i... strzelił do siebie

30.04.2013, godz. 21:14
Pistolet
foto:

Kolejna tragedia w szkole! Choć tym razem obyło się bez masowej rzezi, to jednak okoliczna społeczność, a w szczególności rodzice uczniów są wstrząśnięci. Mrożące krew w żyłach wydarzenia rozegrały się w La Salle High School – prywatnej szkole średniej tylko dla chłopców w Cincinnati, w stanie Ohio. Jeden z uczniów przyszedł na zajęcia i nagle w czasie lekcji wyciągnął broń...

– Z tego, co udało się nam ustalić po rozmowach ze świadkami, chłopak na początku wymierzył ją tak, jakby chciał strzelać do innych, ale po chwili skierował pistolet w swoim kierunku i strzelił. Wszystko wskazuje na to, że była to próba samobójcza, nie wiemy tylko, dlaczego chciał się zabić. Teraz przebywa w University of Cincinnati Medical Center, jego stan jest ciężki – poinformował krótko na konferencji prasowej Bart West, szef policji w Green Township. Dodał, że władze uczelni natychmiast podjęły wszystkie środki, by zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Szybko jednak okazało się, że nie ma zagrożenia dla innych.

– To, co się wydarzyło, to straszna tragedia dla tego chłopca, jego rodziny, dla całej szkoły, uczniów, w szczególności tych, którzy byli świadkami tych scen. Proszę wszystkich, by modlili się za tego chłopca i jego rodziców – zaapelował w poniedziałek po południu Greg Tankersley, dyrektor do spraw komunikacji w La Salle High School.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: