NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kolejna śmierć pod kołami samochodu

Kolejna śmierć pod kołami samochodu

30.10.2013, godz. 00:00
Crime Scene
foto:

Brooklyn stał się dzielnicą, w której ginie najwięcej pieszych i rowerzystów. Pod kołami rozpędzonego pojazdu zginęła 50-letnia mieszkanka Brooklynu. Kobieta w poniedziałek po południu usiłowała przejść przez Glenmore Street i Pennsylvania Avenue w East New York... Gdy znajdowała się na środku drogi, w pewnym momencie całkiem nieoczekiwanie nadjechał rozpędzony samochód. Kierowca Hondy SUV nie zdołał w porę zahamować i uderzył w kobietę z ogromną prędkością!

Oficerowie policji, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, nie podali personaliów ofiary. Jak tłumaczyli, najpierw o śmierci muszą zawiadomić najbliższą rodzinę kobiety... Sprawca tragicznego w skutkach wypadku pozostał na miejscu zdarzenia i wezwał odpowiednie służby ratunkowe. Policja nie do dokonała aresztowania w sprawie wypadku. Obecnie trwa dochodzenie i dopiero po jego zakończeniu zostaną postawione ewentualne zarzuty kierowcy, który na drodze poruszał się z nadmierną prędkością.

Z danych NYPD za ubiegły rok wynika, że ponad 15 tysięcy pieszych i rowerzystów zostało poturbowanych przez rozpędzone samochody poruszające się po nowojorskich ulicach. Śmiertelnie potrąconych przez nieuważnych kierowców zostało natomiast 155 osób. Wśród ofiar na Manhattanie było 38 pieszych i trzech rowerzystów, na Bronksie śmierć na drodze poniosło 17 pieszych i dwóch rowerzystów, na Brooklynie 41 pieszych i siedmiu rowerzystów, na Queensie 34 pieszych i sześciu rowerzystów, natomiast na Staten Island pod kołami samochodów zginęło sześciu/pieszych i jeden rowerzysta.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: