NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Koledzy zabitego Polaka dochodzą do siebie

Koledzy zabitego Polaka dochodzą do siebie

08.03.2013, godz. 02:00
Tragiczny pożar na Manhattanie
foto:

Strata kolegi, z którym uczestniczyło się w wielu akcjach, jest bardzo bolesna. Dwóch strażaków, Theodore Scardino i Joseph Hofstetter, do dzisiejszego dnia jest poruszonych tragiczną śmiercią swoich partnerów ze straży pożarnej w West Webster, NY - Michaeala Chiapperiniego oraz naszego rodaka Tomasza Kaczowki. Pierwszy raz zdecydowali się opowiedzieć o tych wydarzeniach na specjalnej konferencji prasowej.

Czworo strażaków było wezwanych do gaszenia ognia w jednym z domów w Webster, leżącym na wschód od Rochester. Kiedy feralnego 24 grudnia 2012 r. jechali do akcji, nie podejrzewali, że ich dwóch kolegów poniesie tam śmierć, a oni sami się o nią otrą.

Krótko po tym, jak przybyli na miejsce, z płonącego domu padły w ich kierunku strzały. Oddał je William Spengler. Niestety dla Tomasza Kaczowki i Chiapperiniego okazały się zabójcze. Scardino i Hofstetter zostali ranni. Sam sprawca popełnił samobójstwo, po tym jak do akcji wkroczyła policja.

Choć rany na ciele już się zagoiły i strażacy mogą wrócić do służby, to obaj przyznają, że gojenie się ran na psychice potrwa jeszcze długo.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: