NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kilkadziesiąt osób i kilkanaście szczeniąt ocalonych z pożaru w New Jersey. Ogień strawił pięć domów

Kilkadziesiąt osób i kilkanaście szczeniąt ocalonych z pożaru w New Jersey. Ogień strawił pięć domów

28.03.2014, godz. 00:00
pożar
foto:

Aż pięć budynków zostało zniszczonych wskutek groźnego pożaru, który wybuchł w Paterson (New Jersey). W wyniku szalejącego ognia rannych zostało co najmniej sześć osób. Dzielnym strażakom udało się jednak uratować życie ludzi, a także... kilkunastu szczeniąt, które były w jednym z bloków.
Pierwsze płomienie ognia pojawiły się w środę wieczorem w peruwiańskiej restauracji na parterze budynku znajdującego się przy Sixth Avenue i River Street w Paterson. Jak relacjonowali strażacy, którzy przyjechali na miejsce wezwania, niemal natychmiast ogień przedostał się na wyższe kondygnacje i palić zaczęły się prywatne mieszkania.

Akcję gaśnicza utrudniał silny wiatr. Pożar rozprzestrzenił się na sąsiednie domy. Wkrótce budynki zawaliły się jak domki z kart...
Ratownikom udało się ugasić pożar dopiero w czwartek rano. – Budynki zostały całkowicie zniszczone, nie nadają się do zamieszkania. A to, co z nich zostało, trzeba będzie do reszty wyburzyć – stwierdził Mike Fleming, szef miejscowej straży pożarnej.

Z powodu pożaru uszkodzone zostały także samochody mieszkańców, które stały zaparkowane na ulicy. – To wyglądało jak film katastroficzny. Z okien kilku budynków jednocześnie buchał ogień. Nie wiedziałem, co robić – opowiada przerażony mężczyzna, mieszkający po przeciwnej stronie ulicy.
Szczęśliwie strażakom udało się w porę ewakuować zagrożonych lokatorów. Ratownicy wynieśli także z budynku małe pieski, jednego po drugim... Cztery osoby oraz dwóch strażaków z niewielkimi obrażeniami ciała trafiło do szpitala. 26 osób straciło dach nad głowami i dorobek całego życia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: