NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kierowcy z NY mają najwięcej problemów z parkowaniem. Aż 107 godzin rocznie na szukanie parkingu

Kierowcy z NY mają najwięcej problemów z parkowaniem. Aż 107 godzin rocznie na szukanie parkingu

15.07.2017, godz. 00:00
parkometr, muni-meter
parkometr, muni-meter foto:

Parkowanie kosztuje nas ciężkie pieniądze i czas. Kierowcy w Nowym Jorku poświęcają na to rocznie aż 107 godzin. Najwięcej w całej Ameryce – tak wynika z raportu INRIX Research.

Każdy, kto ma samochód w dużej metropolii, zna ten ból. Szukanie miejsca parkingowego zabiera czas, trzeba też za nie najczęściej zapłacić i opłacić ewentualne mandaty. Kierowcy w Ameryce poświęcają na szukanie miejsca do zaparkowania średnio 17 godzin. Ale ten wynik zmienia się w zależności od miasta.
Największy w całych Stanach problem z parkingiem mają kierowcy w Nowym Jorku. Szukanie miejsca zajmuje tu aż 107 godzin. Razem z czasem tracimy pieniądze. Autorzy raportu obliczyli, że przeciętny nowojorski kierowca wydaje rocznie średnio 2243 dolarów na parkowanie – na opłaty za postój lub na mandaty.
Drugim miastem na tym niechlubnym podium jest Los Angeles w Kalifornii. Tam szukając miejsca na postój, traci się 85 godzin rocznie, co kosztuje kierowców średnio 1785 dolarów. Pierwszą piątkę, z bardzo podobnymi wynikami, zamykają: San Francisco, Washington, D.C. i Seattle. Raport wskazuje również, że problemy z parkowaniem wpływają na zanieczyszczenie środowiska. Jeżdżące w kółko ulicami w poszukiwaniu miejsca samochody produkują mnóstwo spalin, które dostają się do atmosfery.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: