NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kierowcy szkolnych autobusów grożą strajkiem Dzieci bez dojazdu na lekcje?

Kierowcy szkolnych autobusów grożą strajkiem Dzieci bez dojazdu na lekcje?

29.10.2016, godz. 00:00
School Bus
foto:

Tysiące rodziców już za kilka dni będzie mogło zachodzić w głowę jak zawieźć dziecko na zajęcia. Powód?Związki zawodowe jednej z firm-operatorów żółtych school busów zagłosowali zdecydowaną większością za strajkiem. Jeżeli nie otrzymają czego chcą, we wtorek nie wyjadą po dzieci.

Mowa o 850 kierowcach firmy Jofaz Transportation and Y&M Transit. Wykonują codziennie sześćset kursów na Brooklynie, Queensie i Staten Island dowożąc i przywożąc ze szkoły tysiące dzieci. Rozmowy odbywały się między przedstawicielami związkowców – Teamsters Local 553 – a właścicielem firmy przewozowej. Pracownicy negocjują nowy kontrakt. Domagają się w nim m.in. podwyżek i pokrycia składki za ubezpieczenie medyczne. 
Podczas głosowania, związkowcy zagłosowali za strajkiem jeżeli pracodawcy nie zgodzą się na ich żądania. Wydział Edukacji ma nadzieje, że sprawa zostanie rozstrzygnięta pomyślnie. Ale przygotowuje się na czarny scenariusz: jeżeli dojdzie do strajku będzie oferować dzieciom MetroCard lub załatwiać inne możliwości transportu.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: