NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kierowca szkolnego autobusu więził dzieci 13 lat! Co robił Ariel CASTRO?

Kierowca szkolnego autobusu więził dzieci 13 lat! Co robił Ariel CASTRO?

08.05.2013, godz. 14:20
Kierowca szkolnego autobusu więził dzieci 13 lat!
foto:

Wydawał się sympatycznym kierowcą szkolnego autobusu, ale gdy wracał do domu, jego uśmiech znikał. Znęcał się wtedy nad trzema dziewczynami, które porwał i więził w swoim domu. Kobiety były bite, gwałcone, rodziły mu dzieci. Amerykanie są w szoku, gdy poznali mroczne tajemnice Ariela Castro (52 l.), potwora, który okazał się straszniejszy od Josepha Fritzla (78 l.).

Ten horror zaczął się niepozornie. Siedzący obok domu w Cleveland mężczyzna usłyszał wczoraj przeraźliwe krzyki kobiety dobiegające z domu szanowanego sąsiada Ariela Castro. - Pomóżcie mi się wydostać! Jestem tu od dawna! - wołała nieznana mu wcześniej osoba. Drzwi były zamknięte, wyważył je kopniakiem. Najpierw nie poznał osoby, która wybiegła z domu z dzieckiem na ręku. - To ja, Amanda - powiedziała. Zrozumiał, że to jego sąsiadka zaginiona 10 lat temu. Wkrótce dom otoczyła policja. To, co znaleziono w środku, wstrząsnęło funkcjonariuszami.

Poza Amandą znaleziono tam dwie inne kobiety. Ginę DeJesus (23 l.) uwięziono, gdy miała niespełna 14 lat. Michelle Knight (33 l.) prawdopodobnie zniknęła w 2000 roku, mając niespełna 20 lat. Niektóre amerykańskie media twierdzą jednak, że 18. Amanda Berry (26 l.) zaginęła w 2003 roku jako 16-latka.

Porwał je kierowca szkolnego autobusu Ariel Castro (52 l.). Jedna wracała wtedy ze szkoły, inna z pracy. Odtąd mieszkały z porywaczem i jego braćmi w wieku 50 i 54 lat, którzy je więzili. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w domu grozy z sufitów zwisają łańcuchy, kobiety trzymano w piwnicy, a Amanda w niewoli urodziła 6-letnią dziś córkę. Wycieńczone kobiety trafiły do szpitala. Mężczyźni zostali aresztowani. Sąsiedzi są w szoku. Mówią, że grillowali z Arielem i wydawał się być miłym facetem, który w wolnych chwilach gra na gitarze.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: