NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kawał amerykańskiej historii. Szpital na Ellis Island otwiera się dla zwiedzjących

Kawał amerykańskiej historii. Szpital na Ellis Island otwiera się dla zwiedzjących

30.09.2014, godz. 00:00
Ellis Island
foto:

Od środy 1 października po raz pierwszy po 60 latach zostanie udostępniony dla mieszkańców Nowego Jorku i turystów Ellis Island Hospital Complex.

Jak podaje USA Today, szpital do którego trafiali na kwarantannę imigranci przybywający na amerykańskie Wschodnie Wybrzeże, będzie teraz nosił nazwę „Unframed – Ellis Island”. Dla zwiedzających zostanie udostępnione pomieszczenie, w których znajdowała się pralnia, kuchnia oraz sale szpitalne gdzie leczono pacjentów chorych na choroby zakaźne. Będzie można również zobaczyć w jakich warunkach wykonywali swoje obowiązki pracownicy zatrudnieni w szpitalu oraz jak wówczas wyglądało prosektorium.

Na Ellis Island w latach 1892–1924 działało główne centrum przyjmowania imigrantów do Stanów Zjednoczonych, przybywających z Europy na Wschodnie Wybrzeże. Przez cały okres jego działania, do chwili ostatecznego zamknięcia w 1954 r., stacja przyjęła około 12 milionów imigrantów. Po przybyciu na wyspę imigranci byli przesłuchiwani przez urzędników i badani przez lekarzy. Niektórzy musieli spędzać tygodnie lub nawet miesiące, przechodząc leczenie. W całej historii funkcjonowania szpitala na wyspie około 3 tys. przybyłych umarło.

Więcej informacji na temat wizyty w „Unframed – Ellis Island” można znaleźć na stronie www.nps.gov/elis.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: