NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Karta nowojorczyka to prawdziwy hit! Tłumy w kolejkach po ID NYC

Karta nowojorczyka to prawdziwy hit! Tłumy w kolejkach po ID NYC

19.01.2015, godz. 00:00
NYC, Nowy Jork,
foto:

Karta nowojorczyka, o którą mogą ubiegać się wszyscy mieszkańcy pięciu dzielnic Nowego Jorku, niezależnie od statusu imigracyjnego okazała się strzałem w dziesiątkę. Jak podaje NBC News urzędy, które wydaję IDNYC przeżywają prawdziwe oblężenie.

Do wydania karty nowojorczyka w pierwszym tygodniu od wejścia nowych przepisów zgłosiło się 5700 zainteresowanych. Urzędnicy zachęcają, by unikać kolejek i zarejestrować przez Internet. Z tej drogi skorzystało już ponad 50 tysięcy osób i teraz oczekują na swoją kolejkę. Umówić się na spotkanie można również telefonicznie, korzystając z miejskiej infolinii 311.

ID NYC jest dokumentem ze zdjęciem, który ułatwi mieszkańcom Wielkiego Jabłka dostęp do wielu usług i miejskich programów. Nowojorczykom, którzy otrzymają nowojorskie ID przysługuje także bezpłatny dostęp do 33 miejskich instytucji kultury. Aby uzyskać miejskie ID wystarczy należy udowodnić swoją tożsamość oraz miejsce zamieszkania w jednej z pięciu dzielnic miasta i mieć ukończonych 14 lat.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: