NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kandydat na nowego Prokuratora Generalnego USA w Kngresie: Nie będzie masowych DEPORTACJI ani... ŻADNEJ AMNESTII

Kandydat na nowego Prokuratora Generalnego USA w Kngresie: Nie będzie masowych DEPORTACJI ani... ŻADNEJ AMNESTII

12.01.2017, godz. 00:00
reforma, imigracja, USA
foto:

Imigracja była wiodącym tematem podczas przesłuchania senatora Jeffa Sessionsa, kandydata na Prokuratora Generalnego (US Attorney General) w gabinecie prezydenta Trumpa. Odpowiadając na pytania senackiej komisji  sądowniczej (Senate Judiciary Committee) wykluczył masowe deportacje nielegalnych ale również i amnestię legalizującą ich pobyt. Zapowiedział też konieczność reformy całego systemu imigracyjnego.

– To, co mamy w tej chwili nie działa, jak powinno. System imigracyjny musi zostać zreformowany, całkowicie, od podstaw – mówił senator Jeff Sessions członkom Judiciary Committee, którzy przesłuchiwali go jako kandydata na jedno z ważniejszych w stanach stanowisk jakim jest Prokurator Generalny. – Pozwalamy na to, by zbyt wielu nielegalnych przedzierało się przez granicę, dajemy możliwość imigrowania osobom, które nie do końca potem dokładają się do gospodarki. To musi się zmienić. Jako prokurator generalny będę starał się skończy ze wszelką nielegalnością i wspomóc reformę systemu, tak by działał dla Ameryki – deklarował Sessions.  Sposobów na rozwiązanie systemu imigracyjnego nie przedstawił niemniej powiedział, że nie będzie on polegać na masowych deportacjach. – Wiemy doskonale, że nie stać nas na to, by tropić każdego nieudokumentowanego imigranta a następnie deportować go. Skoncentrujmy się na tych, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa Amerykanów – mówił kandydat na Prokuratora Generalnego. Przyznał, że reforma systemu musi zakładać jak rozwiązać sprawę z innymi nielegalnymi, niemniej sprzeciwił się jakiejkolwiek całkowitej amnestii, argumentując, że byłoby to „przyzwolenie i nagradzanie łamania prawa, i bardzo niesprawiedliwe wobec tych, którzy robią wszystko zgodnie z procedurami”.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: