NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Już za tydzień Miss Polonia USA.

Już za tydzień Miss Polonia USA.

04.10.2014, godz. 20:52
Miss Polonia USA.
foto:

Przed Polonią kolejne wielkie wydarzenie. Już 11 października w Centrum Polsko-Słowiańskim odbędzie się 21. edycja konkursu Miss Polonia USA. To jedyna i niepowtarzalna okazja, żeby na własne oczy zobaczyć piękne Polki, które staną w konkursowe szranki. Jak zapowiadają organizatorzy imprezy, każdego roku konkurs wyboru najpiękniejszej przyciąga rzesze urodziwych rodaczek z całych Stanów!Kandydatki zaprezentują się w sukniach wieczorowych, strojach kąpielowych oraz będą musiały odpowiedzieć na pytania członków jury. Aby wziąć udział w konkursie trzeba mieć zalegalizowany pobyt w USA , być bezdzietna panną, studentką i mieć polskie pochodzenie. W tym roku zgłosiło się 21 kandydatek. Tuż przed wyborami Miss Polonia USA redakcja Super Expressu rozmawia z organizatorką konkursu Aldoną A. von Laube.

Z jakich Stanów w tym roku zgłosiły się kandydatki?

- Do Nowego Jorku przyjadą piękne Polki z Connecticut, Massachusetts, Florydy, Kalifornii, Nowego Jorku, New Jersey, Illinois, Minnesoty, Kolorado, Arizony, Wirginii, Rhode Island. W tej chwili swój przyjazd potwierdziło dziewięć pięknych Polek. Jednak ten etap jeszcze trwa i każdego dnia ulega zmianie liczba kandydatek.

Od 21 lat konkurs Miss Polonia USA, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród Polek rozrzuconych po całych Stanach…

- Bo to wspaniałe uczycie gdy dumie się kroczy w pięknych sukniach i jest się podziwianym przez publiczność na widowni. Tym bardziej, że codziennie nie występują one w kreacjach wieczorowych... Zainteresowanie konkursem jest od lat bardzo duże i to mimo, że kandydatki ponoszą ogromne koszty związane z udziałem w nim. Nie wszystkie zgłoszone do konkursu młode piękne Polki mogą sobie pozwolić na kupienie biletu żeby dojechać do Nowego Jorku. Dlatego też spośród 21 kandydatek swój udział potwierdziło dotąd 9. 

Na jakie nagrody mogą liczyć te panie, które pokonają swoje rywalki i zostaną zwycięzcami konkursu Miss Polonia USA

- W tej materii polegamy tylko i wyłącznie na sponsorach. I to bezpośrednio od nich zależy, jakie nagrody trafią do rąk najpiękniejszej Polki w USA. Dlatego serdecznie zapraszam do współpracy wszystkie polonijne firmy.  Nie mamy jeszcze ustalonych nagród finansowych. Jednak dla wszystkich kandydatek biorących udział w konkursie Miss Polonia USA i Miss Polonia World najważniejsza jest korona, honor i zaszczyt z tym związany, czyli pamiątka bezcenna na całe życie.

Kto w tym roku jest głównym sponsorem wyborów?

- W tej chwili naszym głównym sponsorem jest firma LOWELL FOODS z Chicago, która funduje co roku od prawie 20 lat dla wszystkich kandydatek prezenty - kosmetyki i słodycze. Co do nagród głównych - jeszcze pracujemy nad tym. Jednak już dziś mogę uchylić rąbka tajemnicy - najprawdopodobniej będzie to bilet do Polski.

A kto w tym zasiądzie w jury konkursu?

- Znana modelka Patrycja Mikula, która została zaproszona przez felietonistkę „Super Expressu” i pisarkę Anną Kobylarz.  Dla Patrycji to wielki honor i zaszczyt, że może wybrać najpiękniejszą Amerykankę polskiego pochodzenia, czyli Miss Polonii Amerykańskiej. Oprócz pięknych pań w loży sędziowskiej zasiadać będzie bokser Adam Kownacki. Wybór Miss Polonia USA będzie bardzo trudny, ponieważ w konkursie tym bora udział Miss poszczególnych Stanów, które zdobyły już tytuły stanowe, jako miss i wicemiss każdego stanu. Całą galę poprowadzi Anna Kobylarz wraz z Marciem Gebeldoffem. Nad oprawą muzyczną czuwać będzie zespół Vademecum Band.  Serdecznie zapraszamy!

Rozmawiała Katarzyna Adamska
21. edycja konkursu Miss Polonia USA odbędzie się 11 października w Centrum Polsko Słowiańskim.

Początek o godzinie 7:30. Więcej informacji na temat biletów pod numerem telefonu 8608883514

autor: Katarzyna Adamska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: