NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Już wkrótce głosowanie nad projektem, dzięki któremu polska dzielnica jeszcze bardziej się zazieleni

Już wkrótce głosowanie nad projektem, dzięki któremu polska dzielnica jeszcze bardziej się zazieleni

12.01.2015, godz. 02:00
drzewa, alergia, park
foto: Super Express

Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy Greenpointu już wkrótce będą mogli cieszyć się nowym parkiem tuż nad rzeką.  Według najnowszych projektów znajdujący się w polskiej dzielnicy Newtown Barge Park będzie powiększony i znajdzie się w nim deptak spacerowy i rowerowy oraz boisko do gry małej ligi baseballowej.

Jak donosi DNAinfo, na niedawnym spotkaniu z mieszkańcami dzielnicy oraz m.in. przedstawicielami Wydziału Parków pokazano wizualizację nowego parku, który znajdować się będziepomiędzy Commercial Street i Dupont Street,  niedaleko Greenpoint Landings Development, którego właściciele zgodzili się sfinansować w połowie opiewający na 11 mln dol. Projekt, resztę pokryje miasto.  Zmiany zostały zaprojektowane przez firmę Stantec, której architekci skoncentrowali się na tym, aby park był jak najbardziej wygodny i praktyczny dla okolicznych mieszkańców.  Projekt w większości przypadł do gustu choć część zebranych zwróciła uwagę, że nie uwzględniono tam specjalnego wyznaczonego miejsca dla psów, o co apelowali. Ostateczne głosowanie rady dzielnicowej – Community Board 1 – ma się odbyć w tym tygodniu i wiele wskazuje, że projekt otrzyma zielone światło na realizację.  Planowany termin ukończenia zamian do 2017 rok.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: