NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Już w najbliższą niedzielę spotkajmy się w Connecticut. Porozmawiajmy w Yale o Polsce!

Już w najbliższą niedzielę spotkajmy się w Connecticut. Porozmawiajmy w Yale o Polsce!

05.12.2014, godz. 22:22
Amerykańsko-Polska Rada Doradcza
foto:

W niedzielę 7 grudnia na Uniwersytecie Yale w New Haven odbędzie się kolejna konferencja Amerykańsko-Polskiej Rady Doradczej. Organizacja ma na celu angażowanie Amerykanów polskiego pochodzenia w życie polityczne.

Podczas spotkania prelegenci skoncentrują się na roli Polski w reagowaniu na nowe wyzwania związane z bezpieczeństwem, w tym z konfliktem na Ukrainie. Rada przedstawi również  sprawozdanie ze swoich wysiłków na rzecz włączenia Polski do programu bezwizowego USA, o co intensywnie od samego początku działalności lobbuje.

Poprzednie konferencje miały miejsce w Waszyngtonie  i Chicago, tegoroczna po raz pierwszy będzie odbędzie się w Nowej Anglii.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Uniwersytetem Yale przy organizacji spotkania – mówi nam Darek Barcikowski, dyrektor wykonawczy Rady.- Naszym celem jest to, aby organizowane przez nas wydarzenia były dostępne dla szerokiej publiczności. Uniwersytet jest w niewielkiej odległości od największych skupisk Polonii na wschodnim wybrzeżu - Connecticut, Nowego Jorku, New Jersey czy Massachusetts - dodaje.

Główni prelegenci tegorocznej konferencji to Ambasador Polski przy Organizacji Narodów Zjednoczonych i ekspert bezpieczeństwa narodowego Bogusław Winid oraz attaché Polskiej Obrony w Waszyngtonie, generał Jarosław Stróżyk. W konferencji weźmie również udział podsekretarz Stanu Artur Nowak – Far. Swoje panele zaprezentują: Thomas Sherlock, Susan Bysiewicz, Elżbieta Matynia oraz Sabina Klimek.

Konferencja odbędzie się w prestiżowym Henry R. Luce Hall (34 Hillhouse Avenue) w New Haven. Rozpocznie się o godz. 12 w południe i potrwa do godz. 16 po południu. Bilety w cenie 45 dolarów dla dorosłych, 25 dolarów za dla studentów. Cena obejmuje również lunch. Wymagana jest wstępna rejestracja, której można dokonać na stronie internetowej: www.apacouncil.info.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: