NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Już ponad $25 tysięcy dla Marty!

Już ponad $25 tysięcy dla Marty!

20.06.2015, godz. 00:00
Marta Godlewska
foto:

Kochani, jesteśmy z Was dumni! Polonusi znów pokazali, że nie są obojętni! Na konto Marty Godlewskiej (30 l.), która walczy z białaczką, wpłynęło już 25 tysięcy dolarów! Trzymamy kciuki za dalszą zbiórkę - Marta do 11 lipca musi nazbierać 58 tysięcy dolarów na kurację, która uratuje jej życie.

O naszej rodaczce, która zawsze pomagała innym, a teraz sama potrzebuje pomocy, pisaliśmy w tym tygodniu. Ta młoda dzielna kobieta znana jest świetnie z imprez charytatywnych, podczas których organizowała pomoc potrzebującym. Gdy zachorowała, dobro, które dawała ludziom, zaczęło do niej wracać - w całej metropolii trwają akcje charytatywne, na których zbierane są pieniądze, by jej pomóc.

– Jeśli pomożemy jej wszyscy, to damy jej nadzieję na lepsze jutro. Pamiętajmy żadna donacja nie jest zbyt mała. Każdy datek się liczy i jest krokiem do przodu! – apeluje Maryna Florczak, prezes Polish Gift of Life.

Martyna Florczak  wraz z Dorotą Mishrą, założycielką facebookowej grupy „Polish Parents Pomagają” założyły specjalne konto na portalu GoFundMe - gofundme.com/martasfinalbattle, na które wpłaconodo tej pory  $25,240.

Już w niedzielę 21 czerwca kolejna impreza charytatywna - w Martha's Dance na Ridgewood odbędzie się piknik rodzinny, a 27-go czerwca będzie piknik i dyskoteka w B66 na Brooklynie. Musicie tam być!

 

Gdzie możesz pomóc

20 czerwca - restauracja A&J w Tannersville, PA sprzedaje Gofry dla Marty

20 czerwca- rajd rowerowy Armii Martownikow w Weston, CT, oraz sprzedaż pierogów w Polskiej Szkole w Norwalk, CT

20 i 21 czerwca - wielorodzinny Tag Sale przy 11 Jean Ave, Norwalk, CT

21 czerwca - piknik rodzinny od 12 pm do 6 pm w Martha’s Dance Center przy 475 Onderdonk Ave. Ridgewood (metro linii M, przystanek Seneca lub linii L przystanek Deklab) oraz dyskoteka w klubie Mist w Long Island City, NY

27 czerwca - impreza rodzinna w klubie B66 na Brooklynie od godziny 4 do 8pm dla dzieci, potem zabawa dla dorosłych i dyskoteka od 10pm

27-28 czerwca - Yard Sale w ośrodku Albatros w PA

29 czerwca - wielka loteria internetowa zorganizowana przez Ilona Lee MojeNyc EventsGroup i Ilona Lee (szczegóły na www.ilonalee.com/fundraising-event/

4 lipca - impreza w Albatros Resort w Pensylwanii


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: