NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Już możesz wystawić choinkę na ulicę

Już możesz wystawić choinkę na ulicę

01.01.2014, godz. 16:26
Już możesz wystawić choinkę na ulicę
Choinka, NYC Tree Collection and Recycling Program, Nowy Jork foto:

Choć może brzmi to nieco dziwnie, już rozpoczęło się zbieranie choinek w ramach NYC Tree Collection and Recycling Program... Od poniedziałku można – bez groźby ukarania mandatem – wystawiać bożonarodzeniowe drzewka na chodniki przed domami.

Zapewne mało kto z Polaków mieszkających w metropolii zdecyduje się na to, by już teraz wystawić drzewko, bo większość z nas trzyma je co najmniej do Nowego Roku. Ale większość Amerykanów pozbywa się choinek tak szybko, jak to tylko możliwe...
– Nigdy nie mogłam tego pojąć, że już kilka dni po Bożym Narodzeniu na chodnikach pojawiają się drzewka. Ja lubię się jeszcze nimi nacieszyć, tak po świętach, jak i przez pierwsze dni nowego roku. A póki się jeszcze dobrze trzyma i nie opada, to tym bardziej! Przecież drzewko może stać tak naprawdę do Trzech Króli albo nawet i dłużej. Nie rozumiem, że niektórzy tak szybko chcą się pozbawić tej świątecznej atmosfery – mówi Gosia z Queensu, która co roku razem z synkami ubiera świąteczne drzewko i cieszy się nim tak długo jak tylko może. – Z drugiej strony wiem, że jeżeli nie dopilnuje się terminu, do którego można wystawiać choinki i zostaną one zabrane przez „Sanitation”, to potem jest problem, bo trzeba ją samemu pociąć – dodaje Polka.
Władze miasta przypominają, że New York City's Tree Collection and Recycling Program trwa do środy 15 stycznia. Wystawione choinki nie mogą mieć światełek ani żadnych ozdób. Wszystkie zebrane drzewka są potem przerabiane na trociny i kompost, który jest następnie rozsypywany w nowojorskich parkach, publicznych ogródkach czy boiskach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: