NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Justyna Kowalczyk odwiedziła Naszą Unię na Greenpoincie

Justyna Kowalczyk odwiedziła Naszą Unię na Greenpoincie

26.04.2015, godz. 19:59
Justyna Kowalczyk w P-SFUK
Justyna Kowalczyk foto:

Tacy goście nie zdarzają się codziennie... W greenpoinckiej siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej pojawiła się polska Królowa Zimy, czyli Justyna Kowalczyk. Na spotkanie z multimedalistką olimpijksą, mistrzynią świata i jedną z najbardziej znanych biegaczek narciarskich przybyły tłumy polonijnych fanów.

Polska mistrzyni, którą w progu instytucji powitał prezes P-SFUK Krzysztof Matyszczyk, przez blisko dwie godziny podpisywała autografy i pozowała do pamiątkowych fotografii. Chętnych nie brakowało, a na końcu do wspólnego zdjęcia ustawili się  również pracownicy Unii.
Justyna Kowalczyk to mistrzyni i multimedalistka olimpijska, mistrzyni i multimedalistka mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich. Jest jedyną zawodniczka, która cztery razy z rzędu zwyciężyła w prestiżowym cyklu Tour de Ski. Sportsmenka gości w Nowym Jorku na zaproszenie PASA (Polish American Sports Association). Po piątkowym spotkaniu w Naszej Unii, w niedzielę, 26 kwietnia Justyna Kowalczyk wzięła udział w drugim biegu ulicznym „Polonia 5K Run” w Wallington w New Jersey. Pobiegła w nim jako honorowy uczestnik.

Tekst i zdjecie: Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: