NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Justyna Kowalczyk gwiazdą Polonia 5K Run 2015!

Justyna Kowalczyk gwiazdą Polonia 5K Run 2015!

18.04.2015, godz. 15:56
Justyna Kowalczyk gwiazdą Polonia 5K Run 2015!
foto:

Wielkie bieganie w Wallington, New Jersey. Już w niedzielę 26 kwietnia 2015 roku w Wallington odbędzie się coroczny bieg uliczny Polonia 5K Run. 2.5-kilometrowa rywalizacja prowadzić będzie z okolic Samuel Nelkin County Park w kierunku malowniczo położonej nad miastem Mount Pleasant Ave. z której podziwiać będzie można jej piękną okolicę.

- Medale będą rozdawane dla pierwszych 3 biegaczy w każdej z 8 kategorii wiekowych. Zwycięzca biegu zdobędzie nagrodę główną, ufundowaną w tym roku przez firmę Fujitsu – mówi Andrzej Krygowski, prezes Polish American Sports Association.
Gośćmi honorowymi tegorocznego biegu będą: Justyna Kowalczyk - dwukrotna złota medalistka olimpijska w biegach narciarskich i Barbara Sobańska – dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.
Jaka zapowiadają organizatorzy bieg odbędzie się w każdych warunkach pogodowych. Przewidziano także atrakcje dla dzieci.
- Na 15 minut przed startem głównego biegu Polonia 5K Run, odbędzie się bieg dla dzieci do 7 lat na ok. 500 metrów. Dla pierwszych 50 malców przewidziano pamiątkowe medale – dodaje Krygowski.
Organizatorem biegu jest  Polish American Sports Association. Aby wziąć w nim udział trzeba się wcześniej zarejestrować i otrzymać numer startowy. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej www.pasaus.org.
Głównym sponsorem imprezy jest Polsko Słowiańska Unia Kredytowa.
– Unia pomogła nam w sfinansowaniu nowoczesnego systemu pomiaru tegorocznego biegu, co umożliwi szybkie podanie czasu każdego biegacza i jego wyniku – powiedział Andrzej Krygowski.
Goście biegu wezm udział w spotkaniu z publicznością, które odbędzie się w Fundacji Kulturalnej w Clark w New Jersey w piątek 24 kwietnia 2015 o godzinie 19.30. Dyrektor zakopiańskiej Szkoły Sportów Zimowych – Barbara Sobańska wygłosi prelekcję na temat: Wyniki polskich sportowców w sportach zimowych w latach 1990 – 2015
- Na spotkaniu w Clark dojdzie do wręczenia wyjątkowych nagród, fundowanych przez Polish American Sports Association w trzech kategoriach. Pani Justyna Kowalczyk otrzyma statuetkę w kategorii „Outstanding Polish Athlete” za wybitne osiągnięcia sportowe, a w ręce pani Sobańskiej trafi statuetka dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem w kategorii „Outstanding Polish Institution ” za wychowanie pokoleń młodych sportowców. Tacy absolwenci jak właśnie pani Justyna Kowalczyk, czy Kamil Stoch rozsławiają Polskę swoimi występami – dodaje Andrzej Krygowski.
Panie Kowalczyk i Sobańska odwiedzą również 2 oddziały Polish & Slavic FCU. W piątek 24 kwietnia będą w Nowym Jorku na McGuinness Blvd., a w sobotę 25 kwietnia w Clinton, New Jersey.
AK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: