NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Jeszcze masz szansę zostać dyrektorem Naszej Unii

Jeszcze masz szansę zostać dyrektorem Naszej Unii

17.03.2015, godz. 02:00
PSFUK
foto:

Jeśli marzysz o tym, aby zasiadać w Radzie Dyrektorów największej polonijnej instytucji finansowej na Wschodnim Wybrzeżu, to już ostatni dzwonek aby wziąć udział w tegorocznych wyborach.

- W tym roku kończy się trzyletnia kadencja Elżbiecie Baumgartner, Małgorzacie Czajkowskiej, Bożenie Kajewskiej-Pielarz i Iwonie Podolak – mówi Paweł Burdzy, PR Manager Polish & Slavic Federal Credit Union. Jeszcze do 2 kwietnia przyjmowane są podpisane petycje potencjalnych kandydatów, którzy znajdą się na kartach wyborczych. - Aby wziąć udział w wyborach z petycji należy jak najszybciej zarejestrować się w PSFUK i wziąć oryginalny druk petycji. - Aby była ona ważna musi zostać podpisana przez minimum 500 uprawnionych członków PSFUK. – dodaje Paweł Burdzy.
Jak dowiedziała się redakcja „Super Expressu” w tegorocznych wyborach z petycji startować będzie między innymi Marek Wysocki, jeden ze znanych działaczy polonijnych.

Okazuje się, że zbieranie podpisów nie jest niczym przyjemnym. - Trzeba się nieraz nasłuchać od członków ich problemów i narzekań. Pomimo to w każdych poważnych wyborach, nawet na najniższe stanowiska p olityczne czy społeczne, kandydaci muszą zbierać podpisy. Zebrałem już prawie 200 – dodaje Wysocki. Przypomnijmy, kompletne petycje wraz z innymi wymaganymi dokumentami muszą zostać złożone w P-SFUK nie później niż do godz. 19 w czwartek 2 kwietnia. Lista wszystkich kandydatów startujących w wyborach zostanie wywieszona do 12 kwietnia w oddziałach P-SFUK. Skład nowej Rady Dyrektorów poznamy podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które odbędzie się 17 maja 2015 r. o godzinie 14 w Polskiej Fundacji Kulturalnej, 177 Broadway, Clark, NJ.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: