NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Jesteście niesamowici! Rozkręca się wielka zbiórki pieniędzy na hospicja w Polsce – „Świąteczny Uśmiech Dziecka”! $10 000 w trzy dni!

Jesteście niesamowici! Rozkręca się wielka zbiórki pieniędzy na hospicja w Polsce – „Świąteczny Uśmiech Dziecka”! $10 000 w trzy dni!

03.12.2014, godz. 00:00
P-SFUK
foto:

Wielka akcja „Podaruj uśmiech potrzebującym dzieciom” dopiero się rozpoczęła, a Polonia już udowadnia, że ma wielkie serca. W ciągu zaledwie trzech dni roboczych udało się zebrać na potrzeby hospicjów w Polsce dokładnie $10,633. – Dziękujemy za poparcie i chęć niesienia pomocy potrzebującym – mówi Paweł Burdzy rzecznik pasowy P-SFUK.

Akcję zbierania funduszy na potrzeby hospicjów w Polsce organizują Fundacja Uśmiech Dziecka, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa oraz największa polonijna gazeta „Super Express”.

– Choć nasza fundacja pomaga zazwyczaj domom dziecka w Polsce i chorym dzieciom tym razem postanowiliśmy pomoc skierować do innych potrzebujących. Chcemy choć na chwilę przywrócić uśmiech dzieciom przebywającym w hospicjach – powiedział Artur Dołęga, prezes Fundacji Uśmiech Dziecka.

W akcję zbierania pieniędzy na szczytny cel włączyła się – jak to ma w zwyczaju – największa polonijna instytucja finansowa w USA - Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

– Postanowiliśmy w naszą inicjatywą zaangażować również członków P-SFUK – mówi Krzysztof Matyszczyk, przewodniczący Rady Dyrektorów P-SFUK. - Nie jest ważna kwota jaką przekażemy na potrzeby innych, liczy się każdy grosz. A zważywszy na to, że P-SFUK liczy ponad 81 tysięcy członków, to wpłacając nawet po 10 dolarów jesteśmy w stanie zebrać wiele. I dać być może ostatni świąteczny uśmiech na twarzach odchodzących dzieci – dodaje.

A „Super Express” z całych sił dołącza się do akcji. Dziękując za dotychczasowe wpłaty, prosimy o więcej!

 

Jak pomóc

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wpłacić dowolną kwotę na jedno z kont:

Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku - konto nr. 1249839, Hospicjum dla Dzieci w Krakowie - konto nr. 1249848, Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie - konto nr. 1249854.

Kto chciałby przekazać pomoc na inne chore i potrzebujące finansowego wsparcia dzieci może pieniądze wpłacić na konto Fundacja Uśmiechu Dziecka - konto nr. 1249836.

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: