NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Grzegorz Halama: Jestem nie tylko aktorem

Grzegorz Halama: Jestem nie tylko aktorem

22.02.2014, godz. 00:00
Grzegorz Halama
foto:

To będzie jego pierwsza wizyta w Nowym Jorku. Grzegorz Halama sam nie może uwierzyć w to, że podczas swojej kariery artystycznej jakoś nie udało mi się dotrzeć za ocean. Chociaż raz już prawie wyleciał, jednak przez chorobę jednego z artystów musieli zawrócić z lotniska. 22 lutego polonijna publiczność będzie mogła na żywo zobaczyć Grzegorz Halamę. Tuż przed swoim występem opowiada naszym Czytelnikom o tym gdzie czerpie inspirację oraz zdradza skąd się wziął pomysł na wykreowanie postać "mało inteligentnego" Pana Józka – hodowcy drobiu z Chociul, którego pokochała publiczność.

- Gdzie czerpiesz inspiracje do twórczego działania?

- Wszędzie i na wszelkie sposoby. Inspiruję się czasem inną twórczością i to zwykle niekabaretową. Muzyka, teatr, film, literatura. Oczywiście, jak to się banalnie mówi, również inspiracje czerpię z życia. A dokładnie z obserwacji życia codziennego.

- Jak wpadłeś na to, aby wykreować postać "mało inteligentnego" pana Józka, hodowcy drobiu z Chociul, który podbijał serca widzów?

- To dość skomplikowana sprawa. W moim pierwszym programie byłem dość statyczny na scenie i czułem, że muszę czegoś poszukać. Analizując najbardziej znane postaci komediowe w świecie filmu i w kabarecie, takie jak Charlie Chaplin, Buster Keaton czy rodzimy Marcin Daniec, odkryłem, że wszyscy ci ludzie tworzyli dynamiczne postaci. Zatem cel był jasny: stworzyć silną, charakterystyczną postać.

- Gdybyś nie był kabareciarzem, kim chciałbyś zostać?

- Trudno powiedzieć. Od kiedy pamiętam, chciałem zajmować się jakąkolwiek formą twórczości. Padło na kabaret, ale też jestem dorywczym kompozytorem, reżyserem, pisarzem, instrumentalistą, wokalistą... Cokolwiek związanego z tworzeniem i występowaniem zawsze mnie fascynowało i jako dziecko byłem absolutnie przekonany, że jakaś aktywność sceniczna będzie moim zawodem. Padło na kabaret, ale wbrew pozorom w kabarecie jestem nie tylko aktorem. Chętnie przy tym współpracuję z innymi. Jak chociażby z Jarkiem Jarosem, który występuje i tworzy ze mną od 10 już lat. I także będzie w USA na scenie.

- Czym zaskoczysz publiczność?

- Chyba tym, że... udało się przyjechać. Ale jako że jestem pierwszy raz w USA, to nie zabraknie pana Józka - aktualnie o Magdzie Gessler - parodii i piosenek.

 

Koncerty  odbędą się 22 lutego  o godzinie 8 wieczorem w  Plainville, CT   w  Plainville High School  Auditorium  i  23 lutego  o godzinie 5 po południu w  Rahway, NJ  w pięknej  koncertowej sali  Union County Performing Arts Center. Informacje  pod numerem telefonu 847- 925-8672   i  na stronie www.christopherentertainment.com

autor: Agnieszka Granatowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: