NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Jest nowy peron na stacji WTC dla pasażerów PATH

Jest nowy peron na stacji WTC dla pasażerów PATH

08.05.2015, godz. 00:00
PATH, kolejka PATH
PATH, kolejka PATH foto:

Nie tylko piesi na Dolnym Manhattanie mają wygodniejsze i łatwiejsze przejście wokół nowego kompleksu World Trade Center ale i podróżni korzystający z kolejki PATH łączącej Nowy Jork z New Jersey. Od czwartku mogą korzystać z nowiutkiej platformy zaprojektowanej przez architekta Santiago Calatrava, która została otwarta na dworcu WTC.

Jak poinformowali przedstawiciele Port Authority of New York and New Jersey, znajdująca się pod ziemią nowa platforma – dla podróżujących pomiędzy Manhattanem a Newark – jest trzecią należącą do World Trade Center Transportation Hub. Jest bardzo nowoczesna i ma przeszkloną ścianę, przez którą można zobaczyć między innymi potężną, ważącą ponad 12 ton, stalową konstrukcję będącą częścią kompleksu WTC.
Budowa nowej platformy pochłonęła 3.9 miliarda dolarów, co czyni ją – jak twierdzą przedstawiciele dwustanowej agencji – najdroższą na świecie. Przy okazji otwarcia WTC PATH Platform, zapowiedziano, że wkrótce oddawane będą do użytku kolejne platformy i podziemne korytarze wielkiego dworca połączonego z metrem. Obecny dworzec – wybudowany jako tymczasowy po 9/11 – zostanie zburzony.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: