NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Jest już oficjalna zgoda na zwolnienie warunkowe Simpson. O.J. wraca do gry

Jest już oficjalna zgoda na zwolnienie warunkowe Simpson. O.J. wraca do gry

22.07.2017, godz. 00:00
O.J. Simpson
O.J. Simpson podczas procesu za zabójstwo byłej żony i jej przyjaciela. (czerwiec 1995 roku) foto:

Zgodnie z zapowiedziami, O.J. Simpson (70 l.) dostał warunkowe zwolnienie. Na wolność wyjdzie 1 października. Odsiedział dziewięć lat, za napad rabunkowy w hotelu w Las Vegas. Przesłuchanie transmitowane było przez telewizję w całyych Stanach.

Cała czteroosobowa rada ds. zwolnień warunkowych stanu Nevada głosowała w Carson City za wcześniejszym wypuszczeniem na wolność 70-letniego Simpsona. Decyzja zapadła po krótkiej, zaledwie półgodzinnej debacie sędziów. Swą decyzję uzasadnili tym, że wcześniej Simpson nie był karany i w zakładzie karnym był modelowym więźniem, m.in. przewodził grupie modlitewnej baptystów, był mentorem innych osadzonych, pracował w sali gimnastycznej, trenował zespoły sportowe i służył jako szef więziennej ligi softballu.  Simpson po wysłuchaniu decyzji jurorów głośno odetchnął z ulgą i podziękował.
Simpson został ukarany w 2008 r. za zrabowanie pamiątek sportowych, które jak utrzymywał zostały mu skradzione. Wyrok za rabunek z bronią w ręku został z zadowoleniem przyjęty przez tych, którzy uważali, że O.J. Simpson wymknął się Temidzie w procesie stulecia w 1995 r. w Los Angeles, w którym został uniewinniony w sprawie o zabicie byłej żony Nicole Brown-Simpson i jej przyjaciela Ronalda Goldmana.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: