NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Jest jeszcze czas do 28 lutego. Przedłużono termin zapisywania się do Obamacare!

Jest jeszcze czas do 28 lutego. Przedłużono termin zapisywania się do Obamacare!

17.02.2015, godz. 00:00
Obamacare, NYC, ubezpieczenie zdrowotnie, USA,
foto:

Jeśli nie zdążyłeś się zapisać do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, masz na to jeszcze dwa tygodnie. Jak podaje Fox News, Department of Health and Human Services przedłużył czas zapisów do 28 lutego.

Przypomnijmy, obowiązkowe ubezpieczenie medyczne dotyczy tych, którzy nie mają ubezpieczenia z pracy. Osoby, które korzystają z programu Medicare, Medicaid czy Children’s Health Insurance, również nie muszą się martwić Obamacare.

Jeśli jednak ubezpieczenia nie mają - prawo nakazuje wykup takiego każdemu obywatelowi i legalnemu rezydentowi USA. Osoby, które nie będą posiadały ubezpieczenia medycznego będą płacić kary. Jeżeli ktoś nie przystąpił do ubezpieczenia w 2014 roku zapłaci karę w wysokości 95 dol. lub 1 proc. zarobków - w zależności od tego, która suma jest wyższa. W 2015 roku kara wzrośnie do 2 procent, a w 2016 do 2,5 proc. Nie będą jej płacić osoby z dochodami poniżej 10 tys. dol. rocznie. Grzywna zostanie pobrana na rozliczeniu podatkowym za rok 2014.

Do Obamacare można zapisać się przez Internet (www.healthcare.gov), przez telefon pod numerem 800-318-2596, lub osobiście – w najbliższej miejsca zamieszkania placówce. Dokładne adresy na localhelp.healthcare.gov. Zgłoszenia  można również wysłać pocztą.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: