NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Jerzy Stuhr w katedrze św. Patryka!

Jerzy Stuhr w katedrze św. Patryka!

23.04.2013, godz. 02:00
jerzy stuhr
foto:

Już ósmy raz nowojorska Polonia będzie mogła być bliżej Wielkiego Polaka - jego nauki, słowa i Jego dzieła, uczestnicząc 28 kwietnia w dorocznym koncercie poświęconym pamięci Jan Pawła II. Atrakcją wieczoru w katedrze św. Patryka będzie wyjątkowy gość z Polski.

- Od odejścia papieża Polaka minęło osiem lat, a 35 lat od pamiętnej daty wyboru Karola Wojtyły na papieża. Mimo upływu czasu i tego, że już dwóch papieży nastąpiło po bł. Janie Pawle II nasze serca są wciąż pełne pamięci o Nim oraz przesłania miłości, które ten pontyfikat nam przekazywał - mówi konsul Ewa Łukowicz-Oniszczuk z referatu ds. dyplomacji publicznej i współpracy z Polonią. - Nie zapomnimy Jego serdeczności i dobroci dla każdego człowieka, Jego zdolności wybaczania, nawet własnemu niedoszłemu mordercy. Codziennego pokazywania wszystkim Polakom i całemu światu, jak być dobrym, współczującym, jak słuchać i jak czynić nasze życie pełnym sensu i godności - dodaje.

Spotkanie z przesłaniem Jana Pawła II połączone z dorocznym koncertem papieskim odbędzie się w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku, przy Piątej Alei (między 50 a 51 Street) 28 kwietnia 2013 o godz. 7 pm.

- Zapraszamy na recytację poezji bł. Jana Pawła II w wykonaniu: Jerzego Stuhra, wybitnego aktora i reżysera, profesora PWST, który specjalnie na to spotkanie przyjeżdża z Krakowa na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w NY, oraz Alexa Storożyńskiego, świetnego dziennikarza i prezesa Fundacji Kościuszkowskiej. Podczas koncertu wystąpią również chórzyści z polskich szkół sobotnich skupionych wokół Centrali Polskich Szkół Dokształcających pod dyrekcją Pawła Raczkowskiego. Zaprezentują się również młodzi soliści: Victoria Alexandra Policht i Tomek Kozakiewicz.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: