NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Jak tak dalej pójdzie... Na Staten Island tylko lodołamaczem

Jak tak dalej pójdzie... Na Staten Island tylko lodołamaczem

22.02.2015, godz. 01:00
zima, NYC
foto:

Oblodzone drogi, zamarznięta i pokryta grubą warstwą lodu Hudson River, śliskie chodniki i padający na przemian deszcz ze śniegiem to wątpliwe uroki zimy, z którymi nowojorczycy borykają się już od pięciu tygodni. Jak tak dalej pójdzie mieszkańcy wielkiego Jabłka żeby przeprawić się na Staten Islan lub do New Jersey drogą wodną będą musieli z promów przesiąść się na lodołamacze. A do tego z soboty na niedzielę w okolicach Central Park, LaGuardia i JFK nasypało ponad 12 cm śniegu.

Jak podaje NY1 to już piąty weekend z rzędu, który mieszkańcy metropolii rozpoczęli z łopatami w rękach i solą, którą sypią przed swymi domami. Ciągnąca się i uporczywa zima przyprawia o zawrót głowy również tych, którzy przeprawiają się promami przez Hudson River.
– Olbrzymie kawały lodu, które pojawiały się między Manhattanem a Staten Island i  New Jersey spowodowały znaczne opóźnienia w kursowaniu promów – mówi John Garvey, dyrektor w Department of Transportation. - Ogromne bryły lodu stanowiły również zagrożenie dla Tappan Zee Bridge. Aby uporać się z krą na rzece ściągnęliśmy do pracy dodatkowych pracowników. Wypływają lodołamaczami i torują drogę promom - dodaje Garvey.
Całe szczęście nowojorczyków nie opuszcza dobry humor.

- Nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie. Ubieram się na tzw. cebulkę i mam na sobie cztery ciepłe warstwy. Dzięki temu jestem w stanie cieszyć się białym puchem, którego w tym roku mamy pod dostatkiem – mówił telewizji jeden z nowojorczyków oczekujący na prom do New Jersey.
Wśród tych, którzy kochają zimę znalazł się również pasażer Staten Island Ferry. Mężczyzna nie chował się w osłoniętych kabinach promu, tylko stał na zewnętrznym pokładzie i delektował się zimową aurą...

- Podoba mi się tak pogoda. Poza tym nie lubię tłoku, a w środku jest bardzo dużo ludzi. Wolę więc powdychać trochę świeżego powietrza – mówił pasażer Staten Island Ferry.

Jak zapowiadają synoptycy, w poniedziałek i we wtorek w dalszym ciągu będzie bardzo zimno. Na termometrach zobaczymy od 22F/ -6 do 24F/-4C. Nieco cieplej będzie dopiero w środę -37F/3C. Całe szczęście nie będzie już padał śnieg.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: