NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Jak się wydostać z Greenpointu i do niego dojechać w czasie komunikacyjnego chaosu... Metro stanie, prom popłynie

Jak się wydostać z Greenpointu i do niego dojechać w czasie komunikacyjnego chaosu... Metro stanie, prom popłynie

22.07.2014, godz. 18:39
MTA, NYC, metro, Nowy Jork,
foto:

Już w najbliższy piątek metro linii G przestanie kursować (na pięć tygodni) między Brooklynem a Queensem. Dla tysięcy osób to prawdziwy komunikacyjny koszmar! Na szczęście, zanim stanie metro, w trasę na Greenpoint popłynie East River Ferry. Tak przynajmniej zapewniają przedstawiciele władz miasta i operatora promu.

Jak już informowaliśmy, rozpoczyna się remont Greenpoint Tube czyli tunelu pod Newtown Creek, zniszczonego podczas huraganu Sandy. Prace potrwają do 2 września. Metro G nie będzie dojeżdżać do Long Island City, czyli ma kursować tylko pomiędzy Church Avenue a Nassau Ave. Pasażerowie będą więc zdani na alternatywne połączenia. A co mają do wyboru?

Shuttle Buses

MTA zgodziło się ostatecznie wysłać w trasy kilka bezpłatnych autobusów, które będą kursować pomiędzy Court Square Station w Long Island City (Queens) a Greenpointem. Jedna z linii będzie wiodła od Nassau Avenue Station wzdłuż Manhattan Avenue na Queens. Druga będzie kursować po McGuinness Boulevard pomiędzy Lorimer Street/Metropolitan Station – czyli dla pasażerów linii G i L do Court Square.

Transfery metrem

Bezpłatne połączenie między Broadway Avenue na linii G train a Lorimer Street, gdzie za darmo będzie można przesiąść się w J lub M.

Połączenia autobusowe

Pasażerowie będą mogli korzystać z regularnych autobusów MTA. B62 kursuje pomiędzy Queens Plaza w Long Island City a centrum Brooklynu, przejeżdżając przez Pulaski Bridge, dalej przez Greenpoint aż na Williamsburg.

Z kolei B32 kursuje codziennie między 7 am a 9 pm pomiędzy Court Square w Long Island City a Greenpoint i Williamsburga wzdłuż nabrzeża.

East River Ferry

Prom będzie kursować między Manhattanem a greenpoincką przystanią India Street. Po drodze z Wall Street (jeszcze przed Greenpointem) prom zatrzymuje się przy: Brooklyn Bridge Park, South Williamsburg's Schaefer Landing, a następnie North Williamsburg przy North 6th Street, w Long Island City i przy East 34th Street. SAL

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: