NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Jak niepełnosprawny chłopak z Polski podbija serca Polonusów. Ten niesamowity Krasoń…

Jak niepełnosprawny chłopak z Polski podbija serca Polonusów. Ten niesamowity Krasoń…

29.11.2014, godz. 00:00
Łukasz Krasoń
foto:

„Koniec narzekania - początek działania. Zacznijmy realizować swoje marzenia”. Młode małżeństwo z Polski – Łukasz i Małgosia Krasoniowie – opowiadają swoją niezwykłą historię i zachęcają wszystkich do realizowania swoich marzeń. Bo dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Kolejne spotkania już w najbliższy weekend na Greenpoicie i w New Jersey! Musicie tam być!

- Warto się zastanowić, czy w tym miejscu, w którym jesteś teraz, jesteś zadowolony ze swojego życia. Jeżeli tak, to super. A jeżeli nie, to pomyśl, co Cię oddziela od bycia szczęśliwym – powtarzają Polonii podczas spotkań Małgosia i Łukasz.

Do tej pory para spotkała się z Polonią na Maspeth w Nowym Jorku, w Bostonie (w Polskiej Szkole im JP II), Copiague, Bloomfield, Wallington NJ i ze studentami z PSO. Wszędzie towarzyszyło im duże zainteresowanie.

- Przed nimi jeszcze spotkanie w najbliższą sobotę na Greenpoincie oraz w niedzielę w Lawrenceville w New Jersey – mówi nam Marta Kustek z portalu Dobra Polska Szkoła, organizatorka przedsięwzięcia. - Z planowanych pięciu spotkań, zrobiło się 11. Mało tego: Łukasz i Gosia otrzymują kolejne zaproszenia! – dodaje.

Co jest aż tak niezwykłego, że każdy chce posłuchać Łukasza i Małgosi? Są żywym dowodem na to, że mimo naprawdę sporych przeciwności losu można realizować swoje marzenia. Trzeba tylko chcieć i umieć! A oni to potrafią i chętnie dzielą się ta wiedzą.

- Jeżeli ja, który nie mogę się poruszać, ani nic samodzielnie zrobić, potrafię realizować swoje pragnienia, dzięki którym czuję się spełniony i jestem szczęśliwy, to wyobraźcie sobie ile wy możecie zrobić! - przekonuje Łukasz na spotkaniach.
A Polonia jest zauroczona młodymi ludźmi z Polski.

- Przypominacie nam o tym, o czym tak naprawdę wszyscy powinniśmy pamiętać każdego dnia, ale zapominamy. O radości z prostych rzeczy. O tym, że powinniśmy się cieszyć, że mamy co jeść, że jesteśmy zdrowi, że mamy dach nad głową – mówi pani Agnieszka w trakcie spotkania w Nowym Jorku.

- Łukasz pokazuje swoim przykładem, że duch jest silniejszy od ciała, i może być ponad nim, że można być zadowolonym z życia, nawet ciężko chorując – dodaje Józef Pałka z Josephs Dance Studio, organizator spotkania w Wallington, NJ.

Jak słyszymy od rodaków po spotkaniach, Łukasz i Małgosia zarażają i wręcz zmuszają do pozytywnego myślenia i działania.

- Małgosia jest przykładem młodej, pięknej dziewczyny, która świadomie wybiera trudną drogę dla siebie w życiu. Ona musi się całkowicie poświęcić, bierze na siebie całą odpowiedzialność za Łukasza. Nie znam dziewczyn z mojego otoczenia, które by tak zrobiły – mówi nam po spotkaniu w Nowym Jorku Kasia z PSO.
Organizatorem spotkań jest polonijny portal DobraPolskaSzkola.com.

Najbliższe spotkania:
Sobota, 29 list., godz. 17.00, Greenpoint, 55 Sytton St.

Niedziela, 30 list. godz. 17.00 Lawrenceville, NJ, Viva Ballroom Dance Studio 1891 Brunswick Ave

współpraca Marta Kustek

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: