NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Greenpoint: UWAGA na gwałciciela! Może go widzieliście?

Greenpoint: UWAGA na gwałciciela! Może go widzieliście?

30.09.2014, godz. 13:54
Jak atakuje gwałciciel z Greenpointu!
foto:

Blady strach padł na mieszkanki polskiej dzielnicy. Powodem jest bardzo niepokojący incydent jaki miał tam miejsce w tę niedzielę. Młoda, 25-letnia kobieta została napadnięta przez zboczeńca, który próbował ją zgwałcić. Tylko cud sprawił, że wyrwała się z jego szponów. Niestety, ciągle pozostaje on na wolności...

W poniedziałek rano policja ujawniła zapis kamery monitoringu mając nadzieję, że ktoś go rozpozna i uda się go aresztować zanim dokona napaści na kolejną mieszkankę polskiej dzielnicy.

Jak podaje rzecznik NYPD, \ niebezpieczny incydent miał miejsce w niedzielę około 3 nad ranem, na rogu Morgan i Driggs Ave. Idącą chodnikiem 25-latkę zaszedł od tyłu mężczyzna, dłonią zakrył jej usta, pchnął ją na ścianę budynku i zaczął się do niej dobierać. Na szczęście kobieta była na tyle silna, że udało jej się wyzwolić jedną rękę. Zaczęła się szarpać, ugryzła zboczeńca w ramię i zaczęła krzyczeć. To wszystko spłoszyło gwałciciela, który obawiając się świadków, uciekł.

Na szczęście jego wizerunek został zarejestrowany przez jedną z kamer. Jak widać na zdjęciu i jak wynika z opisu ofiary, podejrzany to młody szczupły mężczyzna, który w momencie ataku miał na sobie biały T-shirt, niebieskie jeansy oraz buty sportowe. Policja prosi każdego, kto go rozpoznaje i może wiedzieć coś o jego miejscu pobytu, o natychmiastowy kontakt pod numerem telefonu: 1-800-577-TIPS. Apeluje również do mieszkanek dzielnicy o szczególną ostrożność oraz by nie chodziły późną nocą same ulicami. Tym bardziej, że w ostatnim czasie było kilka innych niepokojących doniesień z Greenpointu. Do tej pory były to jednak raczej incydenty dotyczące włamań, kradzieży i aktów wandalizmu, a nie napaści seksualnych.

Foto: DCPI

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: